Įtampa Prancūzijoje: profsąjungos grasina naujais protestais

Prancūzijos profsąjungų lyderiai penktadienį pradėjo derybas su šalies premjeru Edouardu Philippe ir kitais aukštais pareigūnais dėl itin kontroversiškai vertinamos pensijų reformos, kuri iššaukė ilgiausią Prancūzijos istorijoje geležinkelininkų streiką.

Proveržio kol kas nesitikima, nes derybų išvakarėse paskelbtame Vyriausybės įstatymo projekte vis dar yra nuostata, kuri įpareigoja žmones dirbti iki 64 metų, jei jie nori gauti visą pensiją. Būtent ši nuostata kelia daugiausia profsąjungų nepasitenkinimo.

Derybos prasidėjo po jau ketvirtos masinių demonstracijų dienos per nuo gruodžio vykstantį streiką. Streikuojančios profsąjungos prieštarauja pensijų reformai, kuria panaikinamos 42 skirtingos pensijų sistemos įvairių profesijų atstovams ir sukuriama viena bendra sistema.

Pastarųjų dienų proteste visoje Prancūzijoje į gatves išėjo apie 452 tūkst. žmonių, o sostinėje Paryžiuje dėl vandalizmo ir susirėmimų su policija buvo sulaikyti 27 žmonės.

Šeštadienį vėl planuojama surengti masines demonstracijas. Profsąjungos taip pat grasina kitą savaitę nuo antradienio surengti didžiulį trijų dienų protestą.

„Turime imtis daugiau veiksmų, kiti sektoriai taip pat turi prisidėti“, – ragino mokytojų profsąjungos FSU atstovas Benoit Teste.

Kraštutinių pažiūrų CGT profsąjunga šią savaitę pradėjo blokuoti privažiavimą prie naftos perdirbimo gamyklų ir kuro saugyklų. Dėl šių veiksmų kai kuriuose Prancūzijos regionuose jau trūksta degalų.

Penktadienį Paryžiaus metro veikla ir vėl buvo sutrikdyta, o pagrindinėje Marselio geležinkelio stotyje eismas visiškai sustojo, kai dešimtys protestuotojų nusileido ant traukinio bėgių.

Vis dėlto Vyriausybė tvirtina esanti pasirengusi nusileisti dėl rekomenduojamo 64 metų pensinio amžiaus, kurio, pasak valdžios atstovų, reikia norint panaikinti Prancūzijos pensijų biudžeto deficitą, kuris iki 2025 m. gali siekti net 17 mlrd. eurų.

Oficialus pensinis amžius Prancūzijoje po reformos būtų 62 metai, tačiau į pensiją tokio amžiaus išėję žmonės negautų pilnos pensijos.

Net ir nuosaikių pažiūrų CFDT profsąjunga pareikalavo, kad rekomenduojamas pensinis amžius būtų panaikintas. Visgi ši profsąjunga palaiko bendros pensijų sistemos sukūrimo idėją.

CFDT paragino Vyriausybę surengti „finansavimo konferenciją“ su profsąjungomis, kurioje būtų svarstoma dėl rekomenduojamo pensinio amžiaus alternatyvų, įskaitant didesnius darbdavių įnašus.

Vyriausybės paskelbtame įstatymo projekte nurodoma, kad bus svarstomos įvairios priemonės pasiekti subalansuotą pensijų biudžetą, tačiau rekomenduojamas pensinis amžius bus įvestas, jei iki 2021-ųjų rugsėjo nebus pasiektas joks alternatyvus susitarimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių