Ispanijos kraštutiniai dešinieji inicijavo balsavimą dėl pasitikėjimo vyriausybe

Ispanijos parlamentas antradienį surengė diskusijas dėl šalies kraštutinių dešiniųjų partijos „Vox“ inicijuoto balsavimo dėl pasitikėjimo valdančiąja kairiųjų koalicija, tačiau ši politinė jėga turi mažai šansų sulaukti sėkmės.

Jokia kita 348 narių žemųjų parlamento rūmų partija nepareiškė, kad palaikys 52 „Vox“ įstatymų leidėjų bandymą trečiadienį vyksiančiame balsavime sužlugdyti socialistų ministro pirmininko Pedro Sanchezo (Pedro Sančeso) vyriausybę. 

„Vox“ lyderis Santiago Abascalis (Santjagas Abaskalis), kuris sulaukė daug kritikos iš kitų partijų ir Ispanijos žiniasklaidos, nesilaikė įprasto požiūrio ir nekėlė savęs kaip alternatyvaus ministro pirmininko. Vietoj to, siekdamas pritraukti centristų ir kairiųjų įstatymų leidėjų balsus, „Vox“ įkalbėjo buvusį Komunistų partijos narį ir universiteto profesorių vadovauti procedūrai.  

89-erių Ramonas Tamamesas, kuris XX amžiaus aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje buvo įstatymų leidėjas, pasižadėjo, kad, jei balsavimas pavyktų, jis, jei tik būtų premjeras, nedelsdamas sušauktų nacionalinius rinkimus, kurie būtų surengti kartu su gegužės 28 dieną numatytais savivaldos rinkimais. 

R. Tamamesas yra teigęs, jog nepritaria daugeliui „Vox“ pozicijų, įskaitant klimato kaitos neigimą, niekuo nepagrįstus kaltinimus, esą migrantai yra susiję su smurtiniais nusikaltimais, ir feminizmo puolimą, bet jis pritaria partijos susirūpinimui dėl katalonų ir baskų atsiskyrimo siekio. Apie savo ketinimą inicijuoti balsavimą dėl pasitikėjimo „Vox“ pranešė po to, kai P. Sanchezo vyriausybė praėjusių metų gruodį reformavo įstatymus dėl maištavimo ir turto pasisavinimo, siekdama sumažinti teisinį spaudimą katalonų separatistams. 

Liaudies partijos konservatoriai, vadovaujantys parlamentinei opozicijai prieš vyriausybę, pranešė, kad per balsavimą susilaikys. Liaudies partijos lyderis Alberto Nunezas Feijoo (Albertas Nunjesas Feichas) sukritikavo šį balsavimą, teigdamas, kad juo tik patvirtinama P. Sanchezo pergalė šalies parlamente ir kad jis nėra būtinas, atsižvelgiant į tai, jog gruodį turėtų įvykti visuotiniai rinkimai. 

Politikos apžvalgininkai tvirtina, kad „Vox“ bando įgauti pranašumą prieš gegužės mėnesį vyksiančius vietos valdžios rinkimus, per kuriuos sieks tapti pagrindine jėga dešiniųjų vyriausybėse, o metų pabaigoje – siekti didžiojo prizo, tikėdamasi sudaryti valdančiąją dešiniųjų koaliciją su Liaudies partija nacionaliniu lygmeniu. 

„Dauguma balsavimų dėl nepasitikėjimo Ispanijos politikoje nuo pat pradžių yra pasmerkti žlugti, tačiau jie taip pat garsėja kaip galimybė juos pateikusiai partijai atsidurti dėmesio centre“, – naujienų agentūrai „The Associated Press“ teigė analitikė ir buvusi Katalonijos Liaudies partijos įstatymų leidėja Montserrat Nebrera (Monserat Nebrera). 

Tai yra antras kartas, kai „Vox“ inicijuoja balsavimą dėl pasitikėjimo dabartine vyriausybe. Jos pirmas bandymas nuversti P. Sanchezą 2020-ųjų spalį dėl to, kaip šis tvarkėsi su pandemija, ir jį pakeisti S. Abascaliu buvo nesėkmingas. 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių