Ispanija nurodė gyventojams dėvėti kaukes viešose vietose

Visi ispanai, kuriems yra daugiau nei šešeri metai, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes viešose vietose, kuriose neįmanoma užtikrinti saugaus atstumo tarp žmonių, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Naujoji taisyklė įsigalios nuo ketvirtadienio, skelbiama vyriausybės išleistame įsake, tačiau jame nėra nurodoma, kokios bausmės bus skirtos jos nesilaikantiems žmonėms.

Reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes Ispanijos viešajame transporte buvo įvestas jau anksčiau. Šioje šalyje pandemija jau nusinešė beveik 28 tūkst. gyvybių, tačiau naujų mirčių skaičiui ėmus mažėti, griežti karantino ribojimai pamažu švelninami.

„Dėvėti kaukes bus privaloma gatvėse, atvirose erdvėse ir bet kokiose uždarose viešo naudojimo patalpose,.. kai nebus įmanoma išlaikyti saugaus bent 2 m atstumo tarp žmonių“, – rašoma įsake.

Be kita ko, dėvėti kaukes bus „rekomenduojama“ ir 3–5 metų vaikams, skelbiama dokumente.

Žmonės, patiriantys kvėpavimo sunkumų ar turintys kitą pateisinamą priežastį, galės kaukių nedėvėti.

Nors jau maždaug 70 proc. šalies gyventojų mėgaujasi šiokiu tokiu apribojimų laisvėjimu, dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 paskelbtas karantinas dar tik bus pradėtas švelninti labiausiai viruso paveiktose šalies dalyse – Madride ir Barselonoje.

Tačiau trečiadienį Barselonoje jau buvo atidaryti paplūdimiai ir parkai leidžiant žmonėms ten pasivaikščioti.

Nors šio antro pagal dydį Ispanijos miesto paplūdimiai ir anksčiau buvo atviri rytinėms mankštoms, nuo šiol kiekvienas, norintis pasivaikščioti paplūdimiu, galės tai padaryti nuo 6 iki 20 valandos.

„Mėgaukimės paplūdimiu atsakingai. Prisiminkite, kad draudžiamos maudynės, deginimasis ar bet koks grupinis sportas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė miesto policija.

Visgi, kaip pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas, paplūdimyje buvo galima pamatyti ne vieną priešais saulę prigulusį ar kavos atsigerti ant smėlio prisėdusį gyventoją, o policija dažniausiai žiūrėjo į juos pro pirštus.

„Nemačiau jūros jau du mėnesius“, – sakė Helena Prades, 43-ejų psichologė, paplūdimyje ant smėlio prisėdusi kartu su savo kolega; abu jie dėvėjo kaukes.

„Mes tiesiog labai norėjome pasiklausyti bangų mūšos ir trumpai pasivaikščioti smėliu“, – sakė moteris.

Barselonoje taip pat buvo atidaryti parkai, kurie buvo užverti nuo kovo 14 dienos, šalyje įvedus karantiną. Viena iš atvertų erdvių – žymaus katalonų architekto Antoni Gaudi (Antonijaus Gaudžio) suprojektuotas Guello (Guelio) parkas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių