Įsigaliojo ES sankcijos Rusijai dėl A. Navalno apnuodijimo

Europos Sąjungos sankcijos Rusijos tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastyrkinui, Nacionalinės gvardijos vadui Viktorui Zolotovui, generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui, Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui, įvestos dėl opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo, antradienį įsigaliojo.

Atitinkamas Europos Sąjungos Tarybos sprendimas ir vykdomasis reglamentas antradienį buvo paskelbti ES oficialiajame leidinyje.

Dokumentuose sakoma: „Šis sprendimas įsigalioja jo publikavimo dieną“.

„Ribojamosios priemonės, šiandien įsigaliojusios po aptarimo 2021 metų vasario 22 dieną Užsienio reikalų taryboje, apima draudimą atvykti ir [ES esančio] turto įšaldymą. Be to, fiziniams ir juridiniams asmenims Europos Sąjungoje draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai teikti išteklius nurodytiems asmenims“, – sakoma ES Tarybos komunikate.

Jame taip pat pažymima, kad ES pirmą kartą įveda ribojamąsias priemones pagal naują, 2020 metų gruodžio 7-ąją patvirtintą pasaulinį ES sankcijų režimą žmogaus teisių srityje.

„Sankcijų režimas sudaro sąlygas ES persekioti asmenis, atsakingus už tokius veiksmus kaip genocidas, nusikaltimai žmoniškumui ir kiti rimti žmogaus teisių pažeidimai ar piktnaudžiavimas, įskaitant kankinimus, vergovę, bausmes be teismo, savavališkus areštus ar sulaikymus“, – nurodo ES Taryba.

Bloko užsienio reikalų ministrai vasario 22 dieną priėmė politinį sprendimą parengti sankcijas grupei Rusijos pareigūnų dėl A. Navalno apnuodijimo kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Apie tai tą pačią dieną spaudos konferencijoje Briuselyje paskelbė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

„Reaguodami į įvykius, susijusius su situacija dėl pono Navalno, pasiekėme politinį susitarimą dėl ribojamųjų priemonių rengimo tiems, kurie yra atsakingi už jo areštą, baudžiamąjį persekiojimą ir verdiktą“, – tuomet sakė jis.

Pernai spalį ES dėl A. Navalno apnuodijimo paskelbė sankcijas šešiems fiziniams asmenims: Federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovui Aleksandrui Bortnikovui, Rusijos prezidento vidaus politikos valdybos viršininkui Andrejui Jarinui, prezidento administracijos vadovo pirmajam pavaduotojui Sergejui Kirijenkai, prezidento įgaliotajam atstovui Sibiro federalinėje apygardoje Sergejui Meniailai ir gynybos ministro pavaduotojams Pavelui Popovui bei Aleksejui Krivoručkai.

Tuomet sankcijos taip pat buvo įvestos Valstybiniam organinės chemijos ir technologijų mokslinių tyrimų institutui, kur, Europos manymu, buvo sukurtas „Novičiokas“.

„Piktavališkas apnuodijimas“

ES šalys pirmadienį patvirtino sankcijas keturiems Rusijos pareigūnams, o dvi Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertės paragino atlikti tarptautinį tyrimą dėl Kremliaus kritiko apnuodijimo ir pareikalavo jį nedelsiant paleisti iš pataisos kolonijos Rusijoje.

Bendrijos sankcijos paskelbtos keturiems aukšto rango Rusijos teismų ir teisėsaugos pareigūnams, susijusiems su A. Navalno įkalinimu. Šie asmenys yra pirmieji, kuriems suvaržymai įvesti pagal ES naująjį sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, įsigaliojusį pernai gruodį. Jiems uždrausta atvykti į ES, o Bendrijos jurisdikcijoje esantis šių asmenų turtas bus įšaldytas.

Tuo metu JT ekspertė neteisminio, neatidėliotino ir savavališko mirties bausmės vykdymo klausimais Agnes Callamard (Anjes Kalamar) ir JT specialioji pranešėja nuomonės laisvės ir saviraiškos laisvės skatinimo ir gynimo klausimais Irene Khan (Airin Chan) pabrėžė, kad svarbu nustatyti tiesą apie „piktavališką apnuodijimą“ ir užtikrinti atskaitomybę.

Ekspertės reikalavo, kad A. Navalnas būtų „nedelsiant paleistas“ iš pataisos kolonijos, kur jis buvo perkeltas praėjusią savaitę iš Maskvos tardymo izoliatoriaus.

44 metų A. Navalnas buvo suimtas sausį, vos grįžęs į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, anot opozicionieriaus, įvykdytą Rusijos prezidento V. Putino įsakymu. Tačiau Kremlius neigia kaip nors susijęs su tuo incidentu.

Teisėsaugai sulaikius į Maskvą sausio viduryje vos sugrįžusį opozicionierių, šalyje nusirito masinių protestų banga.

Vakarų šalių lyderiai pasmerkė jo sulaikymą ir paragino nedelsiant jį išlaisvinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pasiseke

Pasiseke portretas
Gerai, kad mano pavardes sarase nera

Gėda JAV pakalikams

Gėda JAV pakalikams portretas
Dabar suprantame, kad Rusija teisingai daro, kad persekioja Lietuvos teisėjus dėl sausio 13-osios bylos gėdingo nuosprendžio. Reikia persekioti ir prokurorus. ES sprendimas dėl sankcijų paprastiems įstatymų vykdytojams yra gėdingas. Tai parodo kad ES yra bailių hunta. Putinui sankcijų nėra ir nebus, nes bijo.

Anonimas

Anonimas portretas
Žingsnis link karo ?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių