Gydytojo verdiktas: 80-metis J. Bidenas tinkamas eiti prezidento pareigas

Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) gydytojas ketvirtadienį pripažino jį „tinkamu eiti pareigas“ po paskutinės kasmetinės medicininės apžiūros prieš tai, kai jis, kaip tikimasi, paskelbs, kad kandidatuos 2024 metais, kai jam bus 82 metai.

Po išsamių sveikatos patikrinimų parengtoje ir nekantriai lauktoje ataskaitoje nustatyta keletas palyginti nedidelių problemų, tačiau teigiama, kad J. Bidenas neturi rimtų fizinių ir neurologinių sutrikimų.

„Prezidentas J. Bidenas tebėra sveikas, energingas 80-metis vyras, kuris gali sėkmingai vykdyti prezidento pareigas, įskaitant vyriausiojo vykdomojo pareigūno, valstybės vadovo ir vyriausiojo kariuomenės vado pareigas“, – Baltųjų rūmų paskelbtame laiške teigė J. Bideno gydytojas Kevinas O'Connoras (Kevinas O'Konoras).

„Prezidentas tebėra tinkamas eiti pareigas ir gali visapusiškai vykdyti visas savo pareigas be jokių išimčių ar lengvatų“, – sakė jis.

J. Bidenas, vyriausias kada nors JAV prezidento pareigas ėjęs asmuo, ketvirtadienio rytą baigė praėjusiais metais Walterio Reedo (Valterio Rido) karinėje ligoninėje Vašingtono pakraštyje pradėtus sveikatos tyrimus.

Prezidentas tebėra tinkamas eiti pareigas ir gali visapusiškai vykdyti visas savo pareigas be jokių išimčių ar lengvatų.

Jis dar nepaskelbė, kad sieks būti perrinktas, tačiau manoma, kad tai padarys netrukus, nes kampanija jau įsibėgėja. Respublikonų pusėje kol kas pirmauja buvęs prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), kurį J. Bidenas įveikė per įnirtingus 2020 metų rinkimus.

Tikėtina, kad J. Bidenas kandidatuos remdamasis savo sunkia politine patirtimi po dvejų metų, per kuriuos jis padėjo šaliai įveikti COVID-19 pandemiją, užbaigė JAV karą Afganistane ir sutelkė Vakarų šalis priešintis Rusijos invazijai į Ukrainą.

Tačiau klausimai apie jo amžių ir nuolatinės respublikonų užuominos, kad jis yra psichiškai nekompetentingas, greičiausiai taps pagrindiniu kampanijos akcentu.

Sveiki įpročiai

K. O'Connoro laiške pateikiamas iš esmės puikus prezidento, propaguojančio sveiką gyvenimo būdą, paveikslas.

„Prezidentas nevartoja jokių tabako gaminių, negeria alkoholio ir toliau sportuoja bent penkias dienas per savaitę“, – sakoma laiške.

J. Baidenas yra 1,83 m ūgio ir sveria beveik 80,7 kg.

Ataskaitoje pažymima, kad 2022 metais J. Bidenas kelis sykius sirgo COVID-19, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad jis buvo paskiepytas pirmąja ir sustiprinančiąja dozėmis, ligos simptomai buvo lengvi ir jis „nepatyrė jokių liekamųjų simptomų, kurie galėtų būti laikomi „ilguoju COVID-19“.

Pasak K. O'Connoro, dvi problemos, į kurias buvo atkreiptas dėmesys per ankstesnį, 2021 metais lapkritį vykusį metinį sveikatos patikrinimą, iš esmės nepasikeitė.

Viena iš jų – gastroezofaginis refliuksas, dėl kurio jis dažnai kosėja, o kita – sustingusi laikysena dėl stuburo nusidėvėjimo.

„Prezidento laikysena išlieka sustingusi, tačiau nuo praėjusių metų nepablogėjo“, – sakė K. O'Connoras.

Gydytojas pranešė, kad „itin išsamus neurologinis ištyrimas dar kartą nuramino, nes nebuvo nustatyta jokių smegenėlių ar kitų centrinių neurologinių sutrikimų, pavyzdžiui, insulto, išsėtinės sklerozės, Parkinsono ar kylančios lateralinės sklerozės, požymių“.

Užsimindamas apie tai, kad J. Bidenas „jaunystėje nemažai laiko praleido saulėje“, K. O'Connoras rašė, kad prezidentas buvo reguliariai gydomas dėl lokalizuoto nemelanominio odos vėžio pašalinimo.

„Vienas nedidelis darinys prezidento krūtinėje šiandien buvo išpjautas ir išsiųstas įprastai biopsijai“, – sakė jis.

Ar amžius svarbu?

Nors ir įprastas, ketvirtadienio sveikatos patikrinimas buvo atidžiai stebimas, nes demokratų lyderiai tvirtino, kad palaikys J. Bideną, jei jis vėl kandidatuos, tačiau apklausos rodė nedidelį jų rinkėjų entuziazmą.

Vasario mėnesį „Reuters“ ir „Ipsos“ atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė demokratų mano, jog J. Bidenas yra per senas eiti šias pareigas.

51 metų respublikonė Nikki Haley (Niki Heili), ką tik pradėjusi dalyvauti 2024 metų rinkimų lenktynėse, trečiadienį paragino visiems vyresniems nei 75 metų amžiaus išrinktiems pareigūnams atlikti psichinio tinkamumo testus. Tai būtų taikoma ir 76 metų D. Trumpui, kuriam vadovaujant ji dirbo JT ambasadore.

Interviu metu paklaustas apie amžiaus veiksnį, J. Bidenas atkreipė dėmesį į savo pasiekimus einant pareigas ir atsakė paprastai: „Pasižiūrėkite į mane“.

Paskutinio J. Bideno sveikatos patikrinimo metu jam buvo atlikta kolonoskopija, taikant bendrąją nejautrą. Tada jis savo įgaliojimus vienai valandai ir 25 minutėms perdavė viceprezidentei Kamalai Harris (Kamalai Haris), kuri tapo pirmąja moterimi JAV istorijoje, trumpai ėjusia prezidento pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gydytojas

Gydytojas portretas
Irgi is tos pacios palatos?

Aisk.

Aisk. portretas
Visai netinkamas,net nuotrauka pasako ,kad žmogus turi sveikatos problemų . Jeigu nori ilgiau gyventi,turėtų atsistatydinti.,kam jam tu pareigų,Turi problemų judėjime, mąstyme,vienu žodžiu smegenys jau ne jauno žmogaus. Nejaugi Ameriką neturi jaunesnio žmogaus prezidento postui.

NA....

NA.... portretas
Jeigu sveikesnių Amerikoje nerasta...gerai bus ir demensinis...Juk dar neveda jį už parankių....pats lygiu keliu eina...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių