G. Thunberg nominuota 2020-ųjų Nobelio taikos premijai

Paauglė klimato kaitos pokyčių stabdymo aktyvistė Greta Thunberg (Greta Tunberg) ir jos įkvėptas pasaulinis protestų judėjimas „Penktadieniai už ateitį“ ketvirtadienį dviejų Švedijos įstatymų leidėjų buvo nominuoti 2020 metų Nobelio taikos premijai.

„Greta Thunberg yra klimato aktyvistė, ir pagrindinė priežastis, kodėl ji nusipelnė Nobelio taikos premijos – jog nepaisydama savo jauno amžiaus ji uoliai darbavosi, kad politikų akys atsivertų klimato krizei“, – laiške Norvegijos Nobelio komitetui rašo Kairės partijos deputatai Jensas Holmas ir Hakanas Svennelingas (Hokanas Svenelingas).

„Klimato krizė sukels naujų konfliktų ir, galiausiai – karų. Taigi, veiksmai už mūsų išmetalų sumažinimą ir Paryžiaus [klimato] sutarties laikymąsi taip pat yra taikos kūrimo aktas“, – pažymėjo įstatymų leidėjai.

Jiedu pridūrė, kad be judėjimo „Penktadieniai už ateitį“ ir Gretos Thunberg pastangų „klimato problema niekada nebūtų įtraukta į darbotvarkę tokiu mastu kaip dabar“.

17-metė G. Thunberg kaip galima pretendentė į Nobelio taikos premiją buvo minima ir praeitais metais, bet šis prestižinis apdovanojimas galiausiai atiteko Etiopijos ministrui pirmininkui Abiy Ahmedui (Abijui Ahmedui) už jo pastangas išspręsti ilgametį konfliktą su kaimynine Eritrėja.

Per kiek ilgesnį nei metų laikotarpį jaunoji klimato aktyvistė, kuriai yra diagnozuotas tam tikros formos autizmas – Aspergerio sindromas, tapo savo kartos, nerimaujančios dėl bręstančios klimato krizės, balsu.

2018 metų rugpjūtį G. Thunberg pradėjo sąvajį „mokyklų streiką už klimątą“ prie Švedijos parlamento pastato ir nuo to laiko išvepė ir mobilizavo prieš šių pastangų prisidėti milijonus jaunuolių.

Norvegijos Nobelio komitetui siūlymai dėl pretendentų į Nobelio taikos premiją turi būti pateikti iki vasario 1 dienos. Kandidatūras turi teisę siūlyti tūkstančiai žmonių, įskaitant ankstesnius premijos laureatus, kai kuriuos universitetų profesorius, įstatymų leidėjus ir ministrus, dabartinius ir buvusius Norvegijos Nobelio komiteto narius.

Pats komitetas niekada neatskleidžia nominuotų asmenų vardų, bet siūlantieji kandidatūras gali jas atskleisti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kopūstas.

Kopūstas. portretas
Bet gi ji su Dauno Sindromu.

...

... portretas
Svarbu jiems į Norvegiją nevykt...

Toks ir buvo planas

Toks ir buvo planas portretas
Vargšės ligotos mergaites tėvai gerai viską apskaičiavo, tikiuosi, kad jų planas neišdegs. Yra Pasauly daug geru žmonių kurie iš tikro užsitarnavo šia premija.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių