Quantcast

Faktų tikrintojai ragina „YouTube“ kovoti su dezinformacija

Daugiau kaip 80 faktų tikrinimo veikla užsiimančių organizacijų trečiadienį paragino vaizdo įrašų platformą „YouTube“ veiksmingiau kovoti su dezinformacija ir pasiūlė savo pagalbą išaiškinant klaidingą informaciją.

„Kasdien matome, kad „YouTube“ yra vienas iš pagrindinių dezinformacijos ir klaidingos informacijos sklaidos internete kanalų pasaulyje“, – nurodė faktų tikrintojų grupė, kuriai priklauso organizacijos iš įvairių pasaulio šalių, nuo amerikiečių „Politifact“ ir „The Washington Post“ iki Kenijos „Africa Check“.

Vaizdo įrašai su neteisinga informacija prasprūsta „pro „YouTube“ politikos radarą, ypač neanglakalbėse šalyse“, rašo organizacijos atvirame laiške „YouTube“ vadovei Susan Wojcicki (Siuzan Voičicki).

„Raginame jus imtis veiksmingų priemonių prieš dezinformaciją ir klaidingą informaciją... ir daryti tai su pasaulio nepriklausomomis, nešališkomis, faktų tikrinimo veikla užsiimančiomis organizacijomis“, – rašoma laiške.

„Mūsų, kaip faktų tikrintojų, patirtis kartu su moksliniais įrodymais sako mums, kad patikrintos informacijos skelbimas yra veiksmingesnis už turinio šalinimą“, – priduriama laiške.

Organizacijos taip pat ragina „YouTube“ užtikrinti, kad platformos rekomendavimo sistemos algoritmas aktyviai nepirštų dezinformacijos vartotojams.

„YouTube“ atstovė Elena Hernandez (Elena Hernandes) gynė platformą, tvirtindama, kad faktų tikrinimas yra „esminė priemonė“, tačiau „tik viena iš didžiulės dėlionės dalių sprendžiant klaidingos informacijos sklaidos problemą“.

„Bėgant metams mes  daug investavome į politiką ir produktus visose šalyse.., kad žmonės gautų patikimą turinį, kad būtų sumažinta klaidingos informacijos sklaida ir būtų šalinami taisykles pažeidžiantys vaizdo įrašai“, – sakė ji ir pridūrė, kad „YouTube“ mato „svarbią pažangą“.NAUJAUSI KOMENTARAI

bebrai \\\\\.../////

bebrai  \\\\\...///// portretas
sukruto sujudo.

o

o portretas
cia jau tai kubiliniu saikos cenzura uzskalijo nepatiko musu LT tiesa you t paskyroje kaip ir LL kuri ne karta bande uzdaryt dargi redaktoriu nugalabit bet nepavyko neisdegs ir si karta lokit ciuckiai musu dauguma pririsim prie budos savo seimininku uz tvoros ir laidykit glotkes iki uzkimymo===
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių