EŽTT: Rumunija pažeidžia tos pačios lyties porų teises, nepripažindama jų partnerystės

  • Teksto dydis:

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį nusprendė, kad Rumunija pažeidžia tos pačios lyties porų teises, teisiškai nepripažindama jų partnerystės.

Tai yra naujausias smūgis šiai konservatyviai šaliai.

2007 metais ES nare tapusioje Rumunijoje homoseksualumas dekriminalizuotas tik 2001-aisiais, tačiau šalyje vis dar neleidžiama sudaryti santuokos ar civilinės partnerystės tos pačios lyties asmenims.

Pastaruoju metu Rumunijoje kelis kartus mėginta apriboti LGBTIQ asmenų teises, pavyzdžiui, universitetuose ir mokyklose siekta panaikinti lytinės tapatybės studijas.

EŽTT antradienį penkiais balsais prieš du nutarė, kad Rumunija pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8-ąjį straipsnį dėl teisės į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai 2019 ir 2020 metais į EŽTT kreipėsi 21 tos pačios lyties asmenų pora. Pareiškėjai teigė, kad jiems nebuvo suteiktos tam tikros teisės, kurios Rumunijos įstatymuose numatytos susituokusioms poroms.

„Tai istorinis sprendimas. Rumunija turi pripažinti ir apsaugoti tos pačios lyties asmenų šeimas“, – sakė Rumunijos nevyriausybinė organizacija „Accept“, kuri prieš ketverius metus parėmė rumunų tos pačios lyties asmenų poros pradėtą iniciatyvą.

„Rumunija turi sustabdyti diskriminaciją įstatymais“, – teigė iniciatyvos iniciatoriai Florinas Buhuceanu (Florinas Buhučanu) ir Victoras Ciobotaru (Viktoras Čobotaru), pažadėję ir toliau dėti pastangas, „kol lygybė prieš įstatymą mūsų šalyje taps realybe“.

Rumunijos vyriausybė teigė, kad dauguma rumunų nepritaria tos pačios lyties asmenų sąjungoms, tačiau EŽTT nustatė, jog to „negalima priešpriešinti pareiškėjų interesui, kad jų santykiai būtų tinkamai pripažįstami ir saugomi įstatymo“.

EŽTT taip pat pažymėjo, kad tos pačios lyties asmenų partnerystė nepakenktų santuokos institutui, nes heteroseksualios poros ir toliau galėtų teisiškai įtvirtinti savo santykius.

Įtakinga Rumunijos ortodoksų bažnyčia ne kartą pasisakė prieš civilinę partnerystę, o 2018 metais parėmė vadinamąjį šeimos referendumą tos pačios lyties asmenų sąjungoms uždrausti.

„Civilinė partnerystė yra toksiškas šaltinis (kaip pastebima kitose visuomenėse), išardantis šeimos svarbą ir moraliai formuojantį autoritetą“, – sakoma pranešime spaudai.

EŽTT pridūrė, kad Europos Sąjungos valstybės narės privalo sukurti teisinę sistemą užtikrinti deramą tos pačios lyties porų santykių pripažinimą ir apsaugą.


Šiame straipsnyje: EŽTTRumunijaPartnerystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
uz sia propoganda reik 1 kelt byla ursulems isvien su marmalo nuodais nuo kuriu zuvo ir zusta zmones ir tai vyksta nebe sionsatanystu zinios kuriu priguzejo pilnas niujorkas su priemiesciais kur mokyklose saudomi vaikai bandant uzdraust turet ginklus ir ta daro si saika su czv zinia z -''''''

a tai

a tai portretas
jau ir čigonai dul kina vienas kita?

saunuoliai rumunai

saunuoliai rumunai  portretas
salin euro zopos projankiskus Sorosinius Svabinius iskrypelius, narkomanus.....
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių