Europos Taryba ragina Lenkiją liautis stigmatizavus LGBTI bendruomenę

Europos Taryba ketvirtadienį paragino Varšuvą baigti LGBTI bendruomenės stigmatizavimą pareikšdama, kad homoseksualų, biseksualų, translyčių ir interseksualų padėtis Lenkijoje yra blogiausia iš visų Europos Sąjungos šalių.

ET žmogaus teisių komisarės Dunjos Mijatovič ataskaitoje sakoma, jog šalies politiniai lyderiai yra atsakingi už tai, kad ir taip sunki LGBTI bendruomenės narių padėtis dar pablogėjo per pastaruosius trejus metus.

Komisarė prisiminė šalies prezidentą Andrzejų Dudą, pavadinusį LGBTI „blogesne už komunizmą ideologija“, ir valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderį Jaroslawą Kaczynskį, pareiškusį, jog LGBTI žmonės kelia grėsmę tradicinei šeimai.

„Valstybės pareigūnai ir nuomonės formuotojai turėtų liautis kūrę neapykantos ir netolerancijos atmosferą LGBTI bendruomenės žmonėms ir labiau gerbti jų žmogaus teises“, – nurodė D. Mijatovič.

„Stigmatizavimas ir neapykantą kurstančios kalbos kelia smurto legitimizavimo pavojų. LGBTI yra žmonės, o ne ideologija“, – pridūrė ji.

Pasak komisarės, jai „didelį nerimą kelia pastebėtas neapykantos kupinos retorikos ir homofobiškos propagandos naratyvo augimas tarp valstybės pareigūnų ir kitų Lenkijos visuomenėje žinomų žmonių“.

D. Mijatovič paragino atsisakyti prieš LGBTI bendruomenę nukreiptų deklaracijų ir, jos žodžiais, kelių su šia bendruomene susijusių įstatymų projektų, šiuo metu laukiančių svarstymo parlamente.

Lenkijos įstatymai pripažįsta tik heteroseksualias sąjungas, o translyčiai asmenys turi įveikti ilgą ir brangiai atsieinantį teisinių kovų kelią, kad jų statusas būtų pripažintas, sakoma ataskaitoje.

Toje pačioje ataskaitoje sveikinami Varšuvos savivaldybės ketinimai paversti Lenkijos sostinę atviresne visiems, tačiau smerkiama šią deklaraciją lydėjusi šimtų vietos politikų reakcija.

Vyriausybė finansuoja „homofobiškas iniciatyvas“, skelbiama ataskaitoje, o eitynių „Pride“ dalyviai tampa žiaurių atakų, priekabiavimo ir bauginimų aukomis.

Ataskaita ragina „Lenkijos valstybės pareigūnus, politikus ir nuomonės formuotojus nesivelti į neapykantos kupinas kalbas ar kitokį LGBTI stigmatizuojantį diskursą, o griežtai pasmerkti tokius veiksmus bei pareiškimus net ir tada, kai juos daro privačios šalys“.

Europos Taryba yra tarptautinė organizacija, kurios tikslai yra ginti žmogaus teises, užtikrinti demokratiją ir įstatymų viršenybę Europoje. Ji nėra Europos Sąjungos institucija, bet jai priklauso visos ES valstybės.


Šiame straipsnyje: LGBTQLenkijaEuropos Taryba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Kad lenkai gerai daro,nes ta lgbt bendruomenė pažeidžia musų tradicinę šeimą,pažeidžia mūsų vaikų psichika,nes rodomi jų bendravimus tarpusavyje.O tai mato jaunimas.Kodėl mes turime sutikti su jų reikalavimais,nes su mūsų reikalavimais irgi nesutinka.Valdžiai reikia gerai pamastyti iki ko mes nueisime su šią lgbt bendruomenę? Tai bus tautos naikinimas.

gaila

gaila portretas
bet musu valdzia niekada nepalaikys lenku siuo klausimu tuo ir baigiasi si draugyste kaip gali normalios orentacijos valstybe draugauti su LGBT pritariancia sritimi (valstybe vadinti liezuvis neapsivercia tai istarti)

Anonimas

Anonimas portretas
P.y.d.e.r.u ismaltos sikniaskyles nelaiko sudu tai jie smirdi kaip sikanas
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių