Pereiti į pagrindinį turinį

Europos šalys sako nenutrauksiančios ryšių su Izraelio uždraustomis palestiniečių organizacijomis

2022-07-13 10:58

Devynios Europos šalys, įskaitant Vokietiją ir Prancūziją, antradienį pareiškė, kad ir toliau bendradarbiaus su šešiomis palestiniečių žmogaus teisių organizacijomis, kurias Izraelis paskelbė „teroristinėmis“.

Scanpix nuotr.
Turinys

Belgijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Airijos, Italijos, Nyderlandų, Ispanijos ir Švedijos užsienio reikalų ministerijos pareiškė, kad Izraelio kaltinimai, jog tos nevyriausybinės organizacijos yra susijusios su kairiuoju Palestinos išvadavimo liaudies frontu (PFLP), buvo „vertinami labai rimtai“.

„Iš Izraelio negauta jokios esminės informacijos, kuri pateisintų mūsų politikos šešių palestiniečių NVO atžvilgiu peržiūrą, remiantis Izraelio sprendimu šias NVO įvardyti kaip „teroristines organizacijas“, – teigiama bendrame ministerijų pareiškime.

Izraelis minimą sprendimą priėmė 2021 metų spalį.

„Jei bus pateikta priešingai rodančios informacijos, imsimės atitinkamų veiksmų. Jei tokių įrodymų nebus, toliau bendradarbiausime ir tvirtai remsime pilietinę visuomenę okupuotose palestiniečių teritorijose“, – nurodoma ministerijų pareiškime.

„Laisva ir stipri pilietinė visuomenė yra būtina demokratinėms vertybėms puoselėti ir pasiekti dviejų valstybių sprendimui“ tarp Izraelio ir palestiniečių, sakoma pareiškime

Izraelio veiksmus prieš žmogaus ir kalinių teises ginančias grupes griežtai kritikavo palestiniečių savivalda ir Jungtinės Tautos.

PFLP yra griežtosios linijos grupė, nepripažįstanti Izraelio valstybės.