Quantcast

Europos Sąjunga pasirengusi padėti potvynio užtvindytai Venecijai

Europos Sąjunga atidžiai stebi padėtį Venecijoje, kurią nuniokojo potvynis, ir yra pasirengusi padėti Italijos vyriausybei. Tai trečiadienį tviteryje pranešė ES humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo komisaras Christos Stylianides.

„Atidžiai stebime įvykių raidą po niokojamo potvynio Venecijoje. Mano mintys – su aukomis ir visais nukentėjusiaisiais. ES koordinacinis reagavimo į nepaprastąsias situacijas centras palaiko ryšį su Italijos civilinės saugos departamentu. ES pasirengusi padėti“, – parašė jis.

Naktį į trečiadienį vandens lygis Venecijoje pakilo iki 187 centimetrų padalos (rekordinis rodiklis nuo 1966 metų), dėl to buvo apsemta daugiau kaip 80 procentų miesto teritorijos. Potvynio aukomis tapo du žmonės.

Stichija sukėlė telefono ryšio ir elektros tiekimo pertrūkius, nuskendo keli upių tramvajai, daugelis valčių atsidūrė krantinėse. Kaip pranešė naujienų agentūra ANSA, taip pat apsemta Šv. Morkaus katedros kripta. Naktį, kai potvynis buvo pasiekęs maksimalų lygį, bazilikoje tyvuliavo daugiau kaip metras vandens.

Veneto srities gubernatorius Luca Zaia pavadino Veneciją nusiaubusį potvynį „apokaliptiniu“, o žalą – „neapsakoma ir gąsdinančia“. Italijos premjeras Giuseppė Contė pareiškė trečiadienį atvyksiąs į Veneciją, kad pats „pamatytų žalą ir suprastų situaciją“.

„Aukšto vandens“ fenomenas būdingas Venecijai, išsidėsčiusiai keliose salose Adrijos jūros lagūnoje. Jis susijęs su jūros vandens lygio kilimu. Tai paprastai atsitinka rudenį ir pavasarį ir priklauso nuo mėnulio ciklų ir jūros potvynių. Tam tikri klimatiniai reiškiniai, pavyzdžiui, smarkios liūtys, gali pabloginti padėtį. Šiuo atveju situaciją komplikavo lietingi orai ir tam tikros krypties vėjas iš jūros.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vika

Vika portretas
Negaliu net ziureti i tokios vaizdus,baisu. Venecija isskirtinio grozio miestas, vienintelis toks pasaulyje ir per tuos metus mes girdime tik kalbas, kad reikia kazka daryti, bet is tiesu kazkodel delsiama. Technologijos pasaulyje yra sitaip pazengusios i prieki, nejaugi nerandama budu, kaip suvaldyti ta stichija, kad miestas visai neatsidurtu po vandeniu. Zinau,kad yra vykdomas kazkoks projektas, bet arba jis niekinis, arba kazkodel neskubama jo galutinai uzbaigti. Ir cia kalta tik salies ir miesto valdzia. Miestas nesa dideli pelna is turistu, kuriu srautas didziulis ir yra net ribojamas, o pinigu ir valios kuo greiciau imtis rimtu priemoniu pritrukstama? Tokius valdininkus reikia bausti!

...

... portretas
Tai kokia bus mūsų vandens kvota?.. :s

yra

yra portretas
paprastas budas aptverti pylimu su slizais juk olandai dar viduramzi visa sali apsitvere nuo juros o cia tai nedaug tuo labiau kad tai pasaulio paveldas.......
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių