Estijos prezidentė vetavo antros pakopos pensijų reformos įstatymą

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid nepasirašė antros pakopos pensijų reformos įstatymo ir grąžino jį parlamentui svarstyti.

Prezidentės manymu, šis įstatymas prieštarauja Konstitucijai, pranešė Estijos prezidentūra.

K. Kaljulaid vertinimu, šis įstatymas neproporcingai paveiktų pagrindines žmonių teises, be to, daugeliu nuostatų jis prieštarauja tiek Konstitucijoje įtvirtintiems teisinės valstybės ir socialinės valstybės principams, tiek ir pagrįstiems visuomenės lūkesčiams.

Pasak prezidentės, vienas pagrindinių demokratinės valstybės principų yra tas, kad įstatymų leidėjas turi teisę įgyvendinti savo politiką.

„Socialinėje srityje sprendimų priėmimo erdvė yra ypač plati, todėl mano nuomonė apie pasirinktų politinių metodų esmę nėra išskirtinai svarbi. Mano nagrinėjimų tikslas buvo šio įstatymo atitikimas Konstitucijai ir galimi nukrypimai nuo jos“, – pabrėžė prezidentė.

Vyriausybė antros pakopos pensijų reformos įstatymą patvirtino praėjusios savaitės pradžioje ir jo priėmimą parlamente susisiejo su pasitikėjimo ja išreiškimu. Įstatymas per galutinį svarstymą parlamente praėjusį penktadienį buvo priimtas nedidele balsų persvara.

Šios reformos tikslas – pensijų kaupimą antros pakopos pensijų fonduose iš privalomojo paversti savanoriškuoju.

Vyriausybė siekia šią reformą pradėti nuo 2021-ųjų, kad dalyvavimas antrosios pakopos pensijų sistemoje taptų savanoriškas visiems, o kiekvienas sulaukęs pensinio amžiaus galėtų spręsti, kaip pasielgti su sukauptomis lėšomis.

Jei parlamentas šį įstatymą vėl priims, o prezidentė jį vėl vetuos, ginčą spręs aukščiausioji šalies teismo institucija – Valstybės Teismas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gyvenu

Gyvenu portretas
Europos subinej !

Kada

Kada portretas
pas mus bus panaikinti tie kaupimo fondai kurie negarantuoja nieko o "dūrina" žmones imdami pinigus tik sau (pasižiūrėkim kiek ir kaip jie ,,rodo" aptarnavimo išlaidų..). Jeigu tas fonda ims ir išnyks tai Valstybė (o reiškia visi mes iš savo kišenės) turės mokėti jų ,,permestiems" žmonėms..Nesuprantu kodėl Valstybė negina savo piliečių prieš šitą aiškiai apgaudinėjančią parazitų šaiką ? Pasiskaitykit kaip visuomenė rašo apie juos - tauta nesutinka su šita afera dienos vidury.Jau nekalbant apie tai, kad nežinantys info piliečiai visam laikui(!)tam tikrų institucijų dėka, VISAM LAIKUI(!) priskiriami (kažkuriam-tai iš 3) fondui atiduoti savo įmokas. Gerai čia tvarkoma lietuvių kišenė jiems patiems net neįtariant?:D)

...,

..., portretas
Čia tas kur laisvalaikiu Putinui pačiulpia?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių