Estijos parlamentas pasmerkė Rusijos poziciją dėl Antrojo pasaulinio karo istorijos

Estijos parlamentas trečiadienį vykusiame posėdyje priėmė pareiškimą „Dėl istorinės atminties ir istorijos klastojimo“, kuriame smerkiama Rusijos pozicija dėl Antrojo pasaulinio karo.

Už šį dokumentą balsavo 72 iš 101 parlamento nario, vienas pasisakė prieš.

„Palaikydamas Lenkiją ir kitas Europos valstybes, kurias pastaruoju metu Rusija priskyrė prie Antrojo pasaulinio karo kaltininkių, parlamentas smerkia Rusijos valdžios bandymus perrašyti istoriją, neigiant Sovietų Sąjungos, kaip vienos iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorės, vaidmenį ir permetant atsakomybę agresijos aukoms“, – sakoma pareiškime.

„Antrasis pasaulinis karas buvo 1939 metų rugpjūčio 23 dieną nacionalsocialistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos pasirašytos nepuolimo sutarties arba Molotovo-Ribbentropo (Ribentropo) pakto ir jo slaptųjų protokolų tiesioginė pasekmė“, – sakoma rezoliucijoje.

Estijos parlamentas paragino vyriausybę palaikyti pastangas puoselėti autentišką istorinę atmintį ne tik Estijoje, bet ir visame pasaulyje.

Rusijos ambasada Estijoje pasmerkė šį pareiškimą, kai jis dar buvo ruošiamas.

„Bandymų apibūdinti Sovietų Sąjungą kaip „vieną iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorių“ negalima vadinti kitaip nei šventvagiškais. Svaidytis panašiais kaltinimais dabar, matyt, yra lengviau, nes lieka vis mažiau anų laikų liudininkų. Tačiau tai neturėtų reikšti, kad galima visiškai atrišti rankas bandymams pakeisti istorinę atmintį, atvirai ją falsifikuoti“, – sakoma vasario 4 dieną paskelbtame Rusijos atstovybės pareiškime.

Rusijos valdžia ne kartą sakė, kad kai kurios Europos valstybės bando perrašyti istoriją. Praėjusių metų gruodžio viduryje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad būtent Lenkija sudarė sutartį su fašistine Vokietija ir kad Maskva turi dokumentų, liudijančių apie vykusias jų derybas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
O kodel visi skaito kad Voketijos ir CCCP karas buvo WW2 pradžia. O kodel ne Voketijos Anglijos ar Voketijos Prancuzijos ar Voketijos Lenkijos karai? O gal WW2 pradžia buvo kada JAV pradejo kara su Japonija:) Ne, keista.

Anonimas

Anonimas portretas
Jau zelatino pripumpuotam putkinui galva susisuko ;;seniai,seniai Vokietija prisipazino [-ka visa musu planeta zinojo],,kad fasistine Vokietija pradejo kara su SSSR ir virsune ju zudikisku tikslu---- isnaikinti zydus ,ir kitus trukdancius jiems
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių