ES žada priimti per 42 tūkst. pabėgėlių iš Afganistano

Europos Sąjunga (ES) mano, kad per penkerius metus galės priimti 42 500 pabėgėlių iš Afganistano. Tai ketvirtadienį Briuselyje pareiškė vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson. ES turi „moralinį įsipareigojimą“ padėti, tačiau bet koks sprendimas šiuo klausimu esą yra šalių narių rankose.

JT aukščiausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippas Grandis, anot Y. Johansson, skaičiuoja, kad per ateinančius penkerius metus apie 85 000 afganistaniečių iš Afganistano kaimyninių šalių turės būti perkelta į kitas valstybes. „Jis pasiūlė, kad pusė jų priimtų ES“, – sakė eurokomisarė.

Y. Johansson patvirtino, kad labiausiai pažeidžiamų afganistaniečių, įskaitant žurnalistes, teisėjas ir žmogaus teisių aktyvistes, evakuacija bus tęsiama. Apie 22 tūkst. afganistaniečių jau apgyvendinti 24 ES šalyse narėse. Komisarė patvirtino, kad ES „pasirengusi padaryti daugiau“.

Tuo tarpu JT Žmogaus teisių taryba pasiekė, kad būtų paskirtas pranešėjas Afganistano klausimu. „Tai esminis žingsnis, norint užtikrinti nuolatinę nepriklausomo eksperto vykdomą stebėseną ir užkirsti kelią tolesniam žmogaus teisių padėties Afganistane blogėjimui“, – ketvirtadienį priėmus pasiūlymą pareiškė ES atstovė Jungtinėse Tautose Ženevoje Lottė Knudsen.

Rezoliuciją dėl vienerių meto pranešėjo mandato pateikė ES. Už tai buvo ir dar senosios vyriausybės paskirtas Afganistano atstovas. Už balsavo 28 JT Žmogaus teisių tarybos narės. Kinija, Rusija, Venesuela, Pakistanas ir Eritrėja buvo prieš, o 14 šalių susilaikė.

Rugpjūčio viduryje Talibanas perėmė valdžią Afganistane. Nuo tada daugėja būgštavimų, kad islamistai, kaip jau per pirmąjį savo viešpatavimą dešimtajame dešimtmetyje, smarkiai pažeidinės žmogaus teises. Talibanas pažadėjo paisyti mažumų ir moterų teisių, tačiau jau daugėja pranešimų apie žmogaus teisių pažeidinėjimus.


Šiame straipsnyje: ESPabėgėliaiAfganistanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė.

Nuomonė. portretas
Patys nekovojo , o laukė ,kad visą laiką liti už jų saugumą kovotu ir žūtu . Už laisvę reikia kovoti, o ne sėdėti ir laukti. Nenoriu matyti ES afganistaniečių ir afrikiečių ar irakiečiu šalimi . Šalin rankas nuo mūsų . Jei Vokietijai dar mažai tegu prisiima.

Anonimas

Anonimas portretas
Butinai reikia priimti kuo daugiau teroristu.....

:/

:/ portretas
Po 10 metu is ES paliks Afganistanas.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių