ES ir NATO nori plėsti bendradarbiavimą

Europos Sąjunga (ES) ir NATO patvirtino savo norą plėsti bendradarbiavimą. Dabartinių reformų pastangų kariniame aljanse tikslas yra „stiprinti bendradarbiavimą su Europos Sąjunga“, penktadienį prieš savo dalyvavimą ES viršūnių konferencijoje pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Šis bendradarbiavimas jau praėjusiais metais pasiekė „neregėtą lygį“ ir gali būti plečiamas tokiose srityse, kaip kibernetinė grėsmė, klimato kaita bei migracijos klausimai, pridūrė jis.

Stipriai partnerystei reikalingi stiprūs partneriai, kalbėjo ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charlesas Michelis. „Todėl esu įsitikinęs, kad stipresnė Europos Sąjunga yra ir stipresnė NATO“, – teigė jis.

Po konsultacijų apie pandemiją ketvirtadienį ES šalių lyderiai penktadienį savo virtualiame susitikime kalbės saugumo ir gynybos klausimais.

Ir J. Stoltenbergas, ir Ch. Michelis teigė esantys įsitikinę, kad naujoji JAV prezidento Joe Bideno vyriausybė vėl gerins santykius su Europa. Pokyčiai Baltuosiuose rūmuose yra „ypatinga galimybė atnaujinti transatlantinį aljansą su Europa“, – pabrėžė EVT pirmininkas. J. Stoltenbergas kalbėjo apie „stiprią“ J. Bideno žinią „stiprinti transatlantinį ryšį“.

Tačiau ir iš J. Bideno vyriausybės europiečiai gali sulaukti reikalavimų daugiau prisidėti prie savo pačių saugumo. Nes JAV artimiausiais metais dėl Kinijos keliamų iššūkių didesnį dėmesį gali skirti Ramiojo vandenyno regionui.

„ES turi prisiimti daugiau atsakomybės už savo saugumą“, – sakoma viršūnių susitikimo projekte. ES šalys ketina paskelbti norą „glaudžiai bendradarbiauti su NATO“. Kartu bus patvirtintas tikslas „didinti ES gebėjimą“ gynybos srityje „veikti autonomiškai“. Prancūzija iš ES partnerių pirmiausiai reikalauja didesnio įsipareigojimo Afrikoje.


Šiame straipsnyje: ESNATObendradarbiavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

O KĄ JIE DARĖ IKI ŠIOL ?

O KĄ JIE DARĖ IKI ŠIOL ? portretas
Atrodo, kad iki šiol jie nebendradarbiavo. Klausimas - o kuo užsiiminėjo? Matomai - bijo pasakyti, kad nori daugiau ne bendradarbiauti, o PLĖSTIS. Tik tai irgi jau seniai daroma. Vietoje Varšuvos sutarties bloko - šiandien NATO. Baltijos šalys - NATO. Bandoma patraukti Ukrainą ir dar eilę valstybėlių...Tik...NEPADĖS. Buvusi Tarybų sąjunga atsilaikė prieš, praktiškai, visą Europą. Rusija, Kinija ir dar eilė protaujančių valstybių atsilaikys ir prieš NATO.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių