Quantcast

ES sieks užsitikrinti daugiau „Pfizer/BioNTech“ vakcinos dozių

Europos Sąjunga (ES) sieks užsitikrinti daugiau „Pfizer/BioNTech“ vakcinos dozių, trečiadienį pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

Anot jos, „Pfizer/BioNTech“ vakcina taip pat būtų naudojama ilgalaikiams poreikiams patenkinti, kovojant su mutuojančiu koronavirusu.

„Pfizer/BioNTech“ perkelia į antrąjį ketvirtį 50 mln. vakcinos dozių pristatymą, prasidėsiantį šį mėnesį. Tai turėtų padėti kompensuoti „Johnson & Johnson“ vakcinų, kurios turėjo būti pradėtos platinti bloke, trūkumą, sakė ji.

Pasak U. von der Leyen, bendras „Pfizer/BioNTech“ preparato dozių skaičius balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais padidės iki 250 mln. – tai sudarys daugiau nei pusę visų per šį ketvirtį suleistų dozių.

„Manau, kad tai iš esmės padės sustiprinti mūsų skiepijimo kampanijas“, – sakė ji ir pridūrė, kad iki šiol bloko teritorijoje suleista jau 100 mln. dozių, o abiem dozėmis paskiepyta 27 mln. gyventojų.

Papildomos „Pfizer/BioNTech“ produkto dozės bus džiugi naujiena 27 ES valstybėms narėms, atsižvelgiant į preparatų tiekimo vėlavimą ir susirūpinimą dėl retų kraujo krešulių susidarymo atvejų, galimai susijusių su Oskfordo universiteto ir bendrovės „AstraZeneca“ sukurta vakcina.

Šiuo metu taip pat vyksta derybos dėl 1,8 mlrd. „antrosios kartos“ iRNR vakcinos dozių įsigijimo kovai su būsimomis koronaviruso atmainomis 2022 ir 2023 metais, nurodė U. von der Leyen.

EK vadovė išreiškė visišką pasitikėjimą „Pfizer-BioNTech“ vakcinos technologija, kuri skiriasi nuo „AstraZeneca“ pasirinktos alternatyvos.

„Turime sutelkti dėmesį į technologijas, kurių vertė yra įrodyta“, – sakė U. von der Leyen.

Šiuo metu Europos Komisija turi 2,3 mlrd. kelių gamintojų preparatų dozių portfelį ir derasi dėl papildomų sutarčių sudarymo.

EK vadovė pabrėžė: „Atsižvelgiant į vakar „Johnson & Johnson“ padarytą pareiškimą, vis dar yra daug veiksnių, galinčių sutrikdyti planuojamą vakcinų pristatymo grafiką.“

Bendrovė „Johnson & Johnson“ antradienį pranešė, kad atideda vakcinos nuo COVID-19 platinimą Europoje, JAV vaistų reguliavimo tarnyboms saugumo sumetimais sustabdžius skiepijimą šia vakcina.

JAV maisto ir vaistų administracija ir Ligų kontrolės centrai nusprendė laikinai sustabdyti skiepijimą šia vakcina po pranešimų apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams Jungtinėse Valstijose.

Europos Sąjungos vakcinavimo kampanijos tempas pirmąjį ketvirtį buvo lėtas – daugiausia dėl vakcinų tiekimo sutrikimų. Daug problemų kilo dėl „AstraZeneca“ preparato: bendrovė pristatė tik mažiau nei ketvirtadalį iš žadėtų 120 mln. dozių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių