ECB gruodį galimai pristatys naujų skatinimo priemonių

Ketvirtadienį vykusiame Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos pinigų politikos posėdyje užsiminta apie daugiau skatinimo priemonių, dviem didžiausioms regiono ekonomikoms ruošiantis naujoms karantino priemonėms, skelbia CNBC.

Bankas nusprendė nekeisti palūkanų normų ir platesnės pinigų politikos, tačiau užsiminė, kad papildomų politikos veiksmų euro zonoje gali būti imtasi jau gruodį.

„Valdančioji taryba atidžiai įvertins gaunamą informaciją, įskaitant pandemijos dinamiką, vakcinų pristatymo perspektyvas ir valiutos kurso pokyčius“, – ketvirtadienį pranešime teigė ECB.

ECB teigimu, naujos gruodžio mėnesio ekonominės prognozės „leis nuodugniai iš naujo įvertinti“ ekonomiką ir jai kylančias rizikas.

„Remdamasi šiuo atnaujintu vertinimu, valdančioji taryba, jei to prireiks, „perkalibruos“ savo priemones atsakui į besivystančią situaciją“, – pridūrė bankas.

Rugsėjį ECB prognozavo, kad euro zonos BVP šiemet trauksis 8 proc., o 2021 metais patirs 5 proc. atsigavimą. Bendroji infliacija 2020 metais sieks 0,3 proc., o 2021-aisiais padidės iki 1 proc. Christine Lagarde vadovaujama institucija šias prognozes atnaujins gruodį.

Naujausiame ECB pranešime teigiama, kad politikos formuotojai pinigų politiką koreguos atsižvelgdami į šias būsimas prognozes.

Spaudos konferencijoje po valdančiosios tarybos posėdžio Ch. Lagarde sakė, kad ekonominis euro zonos atsigavimas „praranda pagreitį greičiau, nei tikėtasi“.

„COVID-19 atvejų augimas ir su juo susijęs apribojimų griežtinimas kenkia aktyvumui, o tai akivaizdžiai lems artimiausio laikotarpio prognozių pablogėjimą“, – sakė Ch. Lagarde.

Ketvirtadienio duomenimis, Europoje iš viso patvirtinta per 6 mln. COVID-19 atvejų ir daugiau nei 200 tūkst. mirčių. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, didžiausi atvejų skaičiai fiksuojami Prancūzijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

„Apsvarstysime viską“, – sakė Ch. Lagarde, omenyje turėdama visas pasiekiamas pinigines priemones ir taip užsimindama, kad institucijos veiksmai gali neapsiriboti vien dabartine koronaviruso skatinimo programa.

„Tuo laikotarpiu mes neketiname tiesiog sustoti. Lanksčiai naudosimės visomis turimomis priemonėmis, kad galėtume spręsti situaciją ir atsižvelgti į tolesnę jos raidą“, – sakė ji.

„Tai esame darę ir praeityje: mūsų atsakas į pirmąją bangą, paveikusią euro zonos ekonomikas, buvo greitas, tinkamas ir ryžtingas. Tai darėme pirmosios bangos metu; tai darysime ir antrojoje“, – sakė Ch. Lagarde.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių