E. Macronas nusileidžia sąjungininkams dėl nepopuliarios pensijų reformos

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) vyriausybė sekmadienį sutiko nusileisti dėl ginčytinos Prancūzijos pensijų reformos, siekdama užsitikrinti potencialių sąjungininkų iš dešiniojo sparno paramą prieš debatus parlamente.

Šalies ministrė pirmininkė Elisabeth Borne (Elizabet Born) savaitraščiui „JDD“ sakė, kad žmonės, pradėję dirbti nuo 20 iki 21 metų, į pensiją galės išeiti sulaukę 63, o ne 64 metų, dėl ko piktinasi profesinės sąjungos ir didelė visuomenės dalis.

„Išgirdome prašymą“ iš konservatyviosios Respublikonų partijos parlamentarų, kurių balsų reikia, kad susidarytų dauguma reformai, teigė ji.

Respublikonų lyderis Ericas Ciotti (Erikas Siotis) anksčiau laikraščiui „Parisien“ sakė, kad šis pakeitimas „užtikrins labai didelę [jo parlamento narių] daugumą“.

Pernelyg dažnai įmonės nustoja mokyti ir įdarbinti vyresnio amžiaus žmones.

Nors pernai E. Macronas buvo perrinktas prezidentu, jis taip pat neteko daugumos parlamente ir yra priverstas ieškoti kompromisų.

Tačiau jis deda pastangas dėl visuotinai nemėgstamos pensijų reformos įgyvendinimo. Šimtai tūkstančių žmonių nepasitenkinimą išreiškė demonstracijose, o daugybė darbuotojų per dvi dienas trukusias masines protestų akcijas streikavo. Daugiau jų planuojama surengti vasario 7 ir 11 dienomis.

Tuo metu kairioji parlamento opozicija pateikė tūkstančius pataisų, kad užkirstų kelią diskusijoms dėl įstatymo.

E. Borne taip pat pripažino, kad respublikonai ir sąjungininkai iš E. Macrono Demokratinio judėjimo partijos reikalauja 2027-aisiais persvarstyti reformą, kuria siekiama iki 2030-ųjų panaikinti pensijų sistemos deficitą.

Ji taip pat sakė, kad vyriausybė darys spaudimą įmonėms, kad šios nutrauktų vyresnio amžiaus darbuotojų atleidimo iš darbo praktiką, dėl kurios daugeliui jų paskutiniaisiais gyvenimo metais iki pensinio amžiaus sunku susirasti naują pajamų šaltinį.

„Pernelyg dažnai įmonės nustoja mokyti ir įdarbinti vyresnio amžiaus žmones“, – teigė E. Borne.

Anot jos, „darbuotojus tai sukrečia, o mums prarasti jų įgūdžius – nuostolis“.

Vyriausybės planuose numatyta, kad įmonės bus priverstos reguliariai skelbti išsamią informaciją apie tai, kiek vyresnio amžiaus darbuotojų jos įdarbina, o toms bendrovėms, kurios to nepadarys, darbo ministras Olivier Dussoptas (Olivjė Diusopas) šeštadienį numatė finansines baudas.NAUJAUSI KOMENTARAI

žalias teroras

žalias teroras portretas
Prie ko veda žalieji bolševikai Europą yra panašu į tai prie ko privedė raudonieji bolševikai Rusija: prie teroro. Ir kova panaši: didžiausieji co2 teršėjai-turtuliai "kovoja" su co2, taip ir Rusijoje buvę vergvaldžiai -aristokratai norėjo "išlaisvinti" buvusius savus vergus nuo kapitalistų.

Užtektų apmokestinti biržos operacijas

Užtektų apmokestinti biržos operacijas portretas
Ir pinigais lytų, ir kainos susireguliuotų. Bet dėl to turi susitarti Pasaulio politikai, ne vienos šalies. Dar yra išeitis, progresiniai mokesčiai.

Manau.

Manau. portretas
Ateis kitas prezidentas ir vis tiek pakeis pensijinį amžių. Nes visose šalyse valstybės nebeįsilaiko.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių