Quantcast

Derybose dėl padalyto Kipro suvienijimo – pertrauka

  • Teksto dydis:

Taikos derybos dėl padalytos Kipro salos suvienijimo įstrigo nerandant kompromiso saugumo klausimais, todėl nuspręsta padaryti penkių dienų pertrauką.

Kipro vyriausybės atstovas spaudai Nikas Kristodulidis (Nicos Christodoulides ) sakė, kad ketvirtadienį vakare Ženevoje baigėsi vadinamųjų laiduotojų – Graikijos, Turkijos ir buvusios Kipro kolonijinės valdytojos Didžiosios Britanijos – diplomatijos vadovų derybos.

Pasak N.Kristodulidžio, lemiamas derybų dėl salos suvienijimo etapas bus pratęstas sausio 18 dieną, kai ekspertai susitiks aptarti likusių neišspręstų klausimų ir visų suinteresuotų pusių pozicijų.

Kai ekspertai parengs savo ataskaitą, įvyks užsienio reikalų ministrų susitikimas.

Apie pertrauką derybose buvo pranešta tą pačią dieną, kai Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) įspėjo, kad nėra „greito sprendimo“, kaip užbaigti ne vieną dešimtmetį trunkantį konfliktą padalytoje saloje.

Maždaug milijoną gyventojų turintis Kipras yra padalytas nuo 1974 metų, kai įsiveržusios Turkijos pajėgos okupavo salos šiaurę, atsakydamos į Atėnų organizuotą perversmą, kurio tikslas buvo prijungti salą prie Graikijos.

Šiaurinę salos dalį valdo 1983 metais nepriklausoma pasiskelbusi Šiaurės Kipro turkų respublika, kurią pripažįsta tik Turkija. Ankara ten tebelaiko 35 tūkst. karių.


Šiame straipsnyje: derybosKipraspertraukaŽeneva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių