D. Trumpas Indianoje tikisi nokautuoti T. Cruzą

 • Teksto dydis:

Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį sieks triuškinamos pergalės Indianos valstijoje, kad išsklaidytų tebetvyrančias abejones dėl jo galimybių tapti respublikonų kandidatu į JAV prezidento postą ir galėtų sutelkti dėmesį į potencialią akistatą su numanoma demokratų vėliavneše Hillary Clinton (Hilari Klinton).

D.Trumpą sustabdyti siekiantis judėjimas patirs lemiamą išbandymą šioje Vidurio Vakarų valstijoje, kur pagrindinis milijardieriaus verslo magnato varžovui Tedui Cruzui (Tedui Krusui) ne itin sekėsi persivilioti į savo pusę rinkėjus prieš pirminį balsavimą.

Balsavimas prasidėjo 6 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku, o D.Trumpas ragino Indianos rinkėjus padėti jam užsitikrinti pergalę prieš T.Cruzą.

„Turim rytoj jį pastatyti į vietą, bičiuliai“, – D.Trumpas sakė savo šalininkams Saut Bende balsavimo išvakarėse.

„Svarbiausias įvykis bus Indianoje. Jeigu laimėsime Indianoje – viskas baigta, bičiuliai, viskas baigta. Tada mes susitelksim į Hillary Clinton“, – aiškino jis.

Nauja televizijos NBC paskelbta apklausa rodo, kad D.Trumpas 15 procentinių punktų populiaresnis už T.Cruzą, todėl Teksaso senatoriaus pastangoms užblokuoti D.Trumpui galimybę be didesnių kliūčių tapti respublikonų kandidatu kyla pavojus.

T.Cruzas tikėjosi, kad Indiana taps D.Trumpo ambicijas užgesinsiančia ugniasiene, nes pralaimėjimas šioje valstijoje labai sumažintų milijardieriaus viltis surinkti 1 237 jį palaikančių delegatų, kurių balsai būtų reikalingi renkant respublikonų kandidatą per liepą Klivlande vyksiantį partijos nacionalinį suvažiavimą.

Teksaso gubernatorius matematiškai negalėtų laimėti per pirmą delegatų balsavimą, todėl jis deda viltis į galimybę išplėšti pergalę per antrąjį turą, kai dauguma delegatų galės balsuoti savo nuožiūra. Tačiau antrasis balsavimas būtų rengiamas tik tuo atveju, jeigu D.Trumpas nebūtų iš anksto užsitikrinęs daugumos delegatų balsų.

Kaip rodo televizijos CNN skaičiavimai, D.Trumpą šiuo metu palaiko 1 002 delegatai. Jam tereikia surinkti mažiau negu pusę iš 502 dar nepaskirstytų delegatų per balsavimus paskutinėse 10-yje valstijų, kad automatiškai būtų išrinktas kandidatu.

„Jūs esat problema“

Rinkimų žemėlapis šiuo metu palankus D.Trumpui, kuris yra aiškiai palankiau vertinamas daugiausiai delegatų siunčiančiose dar nebalsavusiose valstijose – Kalifornijoje ir Naujajame Džersyje.

Iniciatyva šiuo metu taip pat priklauso D.Trumpui, laimėjusiam vėliausius šešis balsavimus, bet T.Cruzas nenuleido rankų ir sakė žurnalistams, kad nesitrauks iš lenktynių, kad ir kaip pakryptų padėtis Indianoje.

„Liksiu visą distanciją, – tikino T.Cruzas. – Kol turime įgyvendinamą kelią į pergalę, varžysiuosi iki galo.“

Antrasis populiariausias pretendentas patyrė nepatogų incidentą per kampanijos renginį Indianos mieste Marione, kai D.Trumpo šalininkai paragino jį pasitraukti.

„Jūs esat problema. Indiana jūsų nenori“, – sakė visai šalia T.Cruzo stovėjęs vyras, laikęs D.Trumpo kampanijos ženklą.

„Jūs kanadietis?“ – paklausė kitas, turėdamas omenyje, kad T.Cruzas yra gimęs Kanados mieste Kalgaryje, o šį argumentą D.Trumpas dažnai naudoja prieš savo varžovą.

Jeigu ultrakonservatyvių pažiūrų senatorius nelaimėtų Indianoje, net jo paties šalininkai pripažįsta, kad tolesnis kelias būtų nepaprastai sunku.

Pretendentui, surinkusiam daugiausiai balsų per pirminius rinkimus Indianoje, atiteks 30 tos valstijos siunčiamų delegatų. Ši valstija siunčia dar 27 delegatus, kurie paskirstomi laimėjusiems devyniose kongreso rinkimų apygardose, iš kurių kiekviena lemia po tris delegatų balsus.

Jeigu D.Trumpas triuškinamai laimėtų šioje valstijoje, „turbūt viskas būtų baigta“, buvęs T.Cruzo atstovas Rickas Tyleris (Rikas Taileris) pripažino duodamas interviu televizijai MSNBC.

Jei nepaisant nieko T.Cruzas gerai pasirodytų, jis atsidurtų palankioje padėtyje prieš balsavimą Kalifornijoje, pridūrė R.Tyleris.

Pasak jo, Teksaso senatorius turi neblogas pozicijas ir gerai išvystytą savo padėjėjų tinklą toje valstijoje, balsuosiančioje birželio 7-ąją – paskutinę respublikonų kampanijos dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių