NATO viršūnių susitikimą D. Trumpas pradeda kritika Prancūzijai ir „skolininkėms“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) dvi dienas truksiantį NATO viršūnių susitikimą antradienį pradėjo pikta kritika Prancūzijai ir NATO „skolininkėms“.

Spaudos konferencijoje, skirtoje pasidžiaugti NATO sėkme įtikinant sąjungininkes Europoje didinti išlaidas gynybai, D. Trumpas nepraleido progos užsipulti Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną), praėjusį mėnesį pareiškusį, kad prieš 70 metų įkurtą Aljansą ištiko „smegenų mirtis“.

D. Trumpas negailestingai sukritikavo E. Macroną ir perspėjo matantis, kad Paryžius „atsiskiria“ nuo NATO.

„NATO tarnauja didžiam tikslui“, – sakė D. Trumpas per bendrą spaudos konferenciją su Aljanso generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, surengtą prieš sąjungininkų viršūnių susitikimą.

„Galvoju, kad tai labai įžeidžiama“, – sakė D. Trumpas apie Prancūzijos prezidento komentarus, kuriuos taip pat pavadino „labai, labai bjauriu pareiškimu 28 šalims“.

„Niekam NATO nereikia labiau nei Prancūzijai, – sakė jis. – Jiems labai pavojinga daryti tokį pareiškimą.“

Paklaustas, ar JAV sąjunga su NATO yra netvirta, D. Trumpas atsakė neigiamai, bet pridūrė: „Tikrai matau, kaip Prancūzija atsiskiria... Matau, kaip jis atsiskiria.“

D. Trumpas taip pat gyrėsi, kad NATO narės dėl jo spaudimo smarkiai padidino savo išlaidas gynybai, bet paskui pakartojo savo skundus dėl europiečių skiriamų pinigų.

„Kai atėjau, pykau ant NATO, o dabar esu surinkęs 130 mlrd. dolerių (117,9 mlrd. eurų)", – sakė D. Trumpas, turėdamas galvoje sumą, kurią, pasak J. Stoltenbergo, Kanada ir sąjungininkės Europoje nuo kitų metų papildomai skirs gynybai.

„Ir vis dėlto dar turite daug skolininkių – žinot, vadinu jas skolininkėmis, nes jos visko nesumoka“, – sakė Amerikos prezidentas.

Tik devynios iš 29 NATO narių gynybai skiria 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto.

Kaip nepakankamai sumokančią D. Trumpas paminėjo Vokietiją, kuri gynybai skiria 1–1,3 proc. BVP.

29 sąjungininkių lyderiai į Londoną atvyksta pasirengę suremti ietis dėl išlaidų ir to, kaip elgtis su Rusija. Tai bus rimtas vienybės išbandymas Aljansui siekiant įrodyti savo aktualumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

siuskit nax....j jankiu

siuskit nax....j jankiu  portretas
isperas su ju ,,nato,,,

Anonimas

Anonimas portretas
Kas gi daugiau nuolankiai vizgins uodegytes, jei ne lenkai su lietuviais ? Nei vokiečių, nei prancūzų nepagąsdinsi, kiek nori- tiek ir skirs ginkluotei. Čia tik mūsų žiurkės nepaliaujamai tirta nuo pat 1940 metų...

Geras pasiūlymas

Geras pasiūlymas portretas
Pradėkite nedelsdami kurti pinigus ... „Google“ siūlo darbo vietas, kuriosse žmonės gali dirbti internetu iš savo namų, ir aš per pirmąjį šio darbo mėneesį uždirbau 24795 USD. Buvau sukrėstas, kai kaimynė man pasakė, kad ji vidutiniškai kainuoja 30 000 USD, bet matau kaip tai veikia dabar. Dabar jaučiu tiek daug laisvės, kad esu pats savo viršininkas. Tai aš ir darau ...........................>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­­h­­F­­l­o­w­7­7.C­o­m
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių