Buvęs prezidentas P. Porošenka: A. Merkel buvo Ukrainos angelas sargas

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka dabartiniame konflikte su Rusija pirmiausiai nori kitų šalių solidarumo ir vienybės. „V. Putinas, kaip rodo mano patirtis, eis tiek, kiek mes leisime. Ir V. Putinas sustos, jei pajaus mūsų stiprybę, mūsų vienybę ir solidarumą visame pasaulyje“, – sakė jis vokiečių portalui ntv. Todėl parama Ukrainai esą yra „investicija į Vokietijos ir Europos saugumą“.

P. Porošenka interviu negailėjo pagyrų buvusiai Vokietijos kanclerei Angelai Merkel. „Vokietija ir Angela Merkel, jei galima naudoti šį žodį, buvo Ukrainos angelas sargas, – sakė jis. – Dėl Angelos paramos ir dėl vadovaujančio Vokietijos vaidmens mes sudarėme Asociacijos sutartį su ES, kurią aš pasirašiau 2014 metų birželį. Tik dėl vadovaujančio Vokietijos vaidmens mes turime išsamų ir visapusišką laisvosios prekybos susitarimą“.

Paklaustas apie diskusijas dėl ginklų tiekimo Ukrainai, P. Porošenka sakė, kad tai „tik taikos instrumentas“. Nes suprasdamas, kad Ukraina turi tokių modernių ginklų, V. Putinas esą du ar tris kartus pagalvos, „ar mus pulti“.

P. Porošenka 2014–2019 metais buvo Ukrainos prezidentas. Jis į valdžią atėjo po Maidano protestų. Tačiau 2019-aisiais P. Porošenka pralaimėjo rinkimus dabartiniam šalies vadovui Volodymyrui Zelenskiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tik visiskas

 Tik visiskas portretas
Kvailys gali juos saugoti .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių