Buvęs Londono meras: Venesuelos krizė įsiplieskė, nes neišžudyti visi oligarchai

 • Teksto dydis:

Buvęs Londono meras, tiesmukiškasis, Kenas Livingstone'as ketvirtadienį pareiškė, kad viena priežasčių, kodėl Venesuelą dabar drasko krizė yra ta, kad buvęs prezidentas Hugo Chavezas (Hugo Čavesas) „neišžudė visų oligarchų“.

„Yra daug problemų ir [dabartinis prezidentas Nicola (Nikola)] Maduro (Maduro) turi jas išspręsti“, – sakė leiboristų politikas, kurio narystė pagrindinėje opozicijos partijoje sustabdyta dėl jo pareiškimo, kad Adolfas Hitleris iš pradžių „rėmė sionizmą“.

„Atėjęs į valdžią H.Chavezas neišžudė visų oligarchų“, – „TalkRadio“ radijo stočiai sakė K.Livingstone'as.

„Yra apie 200 šeimų, kurios kontroliuoja 80 procentų Venesuelos turto, jis joms leido gyventi, viską tęsti; ir aš įtariu, kad dauguma jų naudojasi savo galia ir daro įtaką importui ir eksportui, vaistams ir maistui, kad (šalyje žmonėms) būtų kuo sunkiau ir tuo pakenkti N.Madurui“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, ar krizės nebūtų, jeigu visi oligarchai būtų buvę nužudyti, jis atsakė „jie negalėtų pakenkti dabartinei valdžia“, vis dėl to jis sako nesąs „už niekieno žudymą“.

K.Livingstonas buvo Londono meras nuo 2000 metų iki 2008 metų, prižiūrėjo kaip miestas tvarkėsi po 2005 metų išpuolių, bet jau seniai yra prieštaringa figūra.

Beveik pusė Leiboristų partijos parlamento narių pasirašė po laišku partijos pirmininkui Jeremy Corbinui (Džeremiui Korbinui) balandžio mėnesį, piktindamiesi, kad K.Livingstone'as dar neišmestas iš partijos dėl jo komentarų apie sionizmą. Jo narystė partijoje sustabdyta kol vyksta tyrimas.

N.Maduro yra vis labiau kaltinamas, kad griauna Venesuelos demokratiją po sekmadienį įvykusių prieštaringai vertinamų rinkimų dėl visagalės „Konstitucinės Asamblėjos“.

Per šalį keturis mėnesius draskančių protestų prieš N.Maduro, žuvo daugiau nei 125 žmonės.

K.Livingstonas, kuris būdamas meru pasirašė susitarimą su H.Chavez dėl to, kad Venesuela tiektų kurą Londono autobusams, praėjusią savaitę paklaustas, ar teberemia N.Maduro, dienraščiui „The Times“ jis atsakė: „O Dieve, taip“.

Ketvirtadienį jis taip pat apkaltino Jungtines Valstijas dėl dabartinės situacijos, sakydamas: „Įtariu, kad greitai sužinosime, kad didesnė šios krizės dalis buvo dirbtinai sukurta, kaip atsitiko Brazilijoje 1964 metais, bei Argentinoje ir Čilėje“.

J.Corbynas, tebesidžiaugiantis birželio rinkimų sėkme, spaudžiamas kritikuoti N.Maduro, nors yra sakęs, kad N.Maduro yra „įkvėpimas mums visiems“.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
"kodėl Venesuelą dabar drasko krizė yra ta, kad buvęs prezidentas Hugo Chavezas (Hugo Čavesas) „neišžudė visų oligarchų“..." - o juk ir mums taip reikėjo padaryt, bet... va, estai panašiai pasielgė, ir dabar gyvena GERIAU.

Anonimas

Anonimas portretas
O ka teisybę pasakė senukas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių