Bulgarijoje dėl įtariamo šnipinėjimo Rusijai sulaikyti šeši žmonės

Bulgarijos prokurorai penktadienį pranešė, kad šalyje sulaikyti šnipinėjimu Rusijai įtariami šeši asmenys, įskaitant kelis Gynybos ministerijos pareigūnus.

Pareigūnai kaltinami perdavę įslaptintos informacijos įtariamo šnipų tinklo vadovui – buvusiam žvalgybos karininkui.

Jo žmona, turinti Rusijos ir Bulgarijos pasus, „atliko tarpininkės tarp (buvusio karininko) ir Rusijos Federacijos ambasados vaidmenį“, per spaudos konferenciją sakė prokuratūros atstovė Sijka Mileva.

Pasak jos, sutuoktinė galimai perdavė įslaptintos informacijos apie Bulgariją ir jos partnerius ES ir NATO „Rusijos ambasados darbuotojui“, savo ruožtu mokėjusiam jai pinigų, kurie buvo perduodami tinklui.

Toks šnipų tinklas buvo išaiškintas „pirmąkart mūsų naujausioje istorijoje“, pridūrė S. Mileva.

Pasak tyrėjų, įtarimai grindžiami šios grupės narių pokalbių įrašais.

Anksčiau Sofija pranešė apie dviejų kariškių sulaikymą, tačiau prokurorai patikslino, jog šioje byloje iš tikrųjų figūruoja trys Gynybos ministerijos pareigūnai. Prokuratūra pažymėjo turinti jų kaltę patvirtinančių vaizdo įrašų.

Tarp sulaikytųjų penktadienį yra ir buvęs karo atašė, šiuo metu esantis atsakingas už įslaptintos informacijos tvarkymą Bulgarijos parlamente.

Manoma, kad tinklo lyderis ir kiti nariai susitikdavo viešose vietose, įskaitant teniso varžybas.

Penki iš šešių sulaikytųjų tebėra laikomi areštinėje, o vienas buvo paleistas, sutikęs bendradarbiauti su tyrėjais.

Bulgarijos užsienio reikalų ministerija pasveikino tinklo atskleidimą ir pridūrė, kad „nebe pirmą kartą stebime užsienio ambasadų veiklą, nesuderinamą su Vienos konvencija“.

Ministerija pavadino tokius pažeidimus „nepriimtinais“.

Pastaraisiais metais Rusijos ir Bulgarijos santykiai pašlijo dėl kelių šnipinėjimo skandalų.

Laikotarpiu nuo 2019 metų spalio iki 2020-ųjų pabaigos iš Bulgarijos buvo išsiųsti šeši Rusijos ambasadoje dirbę diplomatai ar aukšto rango ambasados pareigūnai.

Tyrėjų teigimu, jie bendradarbiavo su bulgarais, siekdami susipažinti su neskelbtina informacija.

Dėl tokių incidentų kilo įtampa tarp abiejų buvusių sąjungininkių, palaikydavusių glaudžius kultūrinius, istorinius ir ekonominius ryšius net žlugus komunistiniam režimui 1989 metais.

Apie šnipinėjimo tinklą Bulgarijoje pranešta paaštrėjus Rusijos santykiams su visa Europos Sąjunga dėl opozicionieriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir įkalinimo, taip pat dėl Bendrijos sprendimo paskelbti sankcijų su šiais veiksmais siejamiems aukšto rango rusų pareigūnams.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių