Britanijos generolas perspėjo apie „beatodairiškos“ Rusijos keliamą grėsmę

 • Teksto dydis:

Jungtinės Karalystės Gynybos štabo vadas sekmadienį apkaltino Rusiją „beatodairišku elgesiu“, kuris pažeidžia tarptautines normas ir gali sukelti karą.

Generolas Nickas Carteris (Nikas Karteris) pareiškė, kad Maskva veikia „pilkojoje zonoje“, kurioje informacija naudojama kaip ginklas, o konfliktuose pasitelkiami su niekuo nesiejami samdiniai.

Kaip du naujų grėsmių tipus jis nurodė sukarintos privačios grupės „Gruppa Vagnera“ („Vagnerio grupė“), kurios finansavimą Kremlius neigia, slapta vykdomas operacijas Sirijoje ir Afrikoje, ir dezinformacijos kampanijas.

„Rusija yra gerokai ryžtingesnė nei prieš dešimt metų. Ji dabar įgijusi tam tikro pasitikėjimo savimi ir siekia tapti pasauline galia, – BBC televizijai sakė N. Carteris. – Kibernetika yra to dalis, tai, kas vyksta kosmose, yra to dalis, dezinformacija, ardomoji veikla, manipuliavimas, žudymai, o taip pat, žinoma, samdinių, kuriuos labai lengva nedeklaruoti ir kurie su niekuo nesiejami, naudojimas.“

„Beatodairiškas elgesys ir pagarbos tarptautinei teisei trūkumas, susiję su šiais naujų tipų „ginklais“, rizikuoja sukelti eskalaciją, kuri lengvai gali nuvesti prie netyčinio apsiskaičiavimo“, – atskirai laikraščiui „The Sunday Telegraph“ sakė generolas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas griežtai neigia, kad Kremlius yra susijęs su kibernetinėmis ir sausumos operacijomis, su kuriomis Maskvą sieja Vakarų žvalgybos tarnybos ir analitikai. Tačiau N. Carteris sako, kad šis neigimas yra pagrindinių Britanijos priešų dabar tobulinamos taktikos dalis.

Britų generolo komentarais žiniasklaidoje norima priminti britams apie iššūkius, su kuriais šalis susiduria, šį sekmadienį minėdama Atminimo dieną, kai pagerbiami tie, kas kovojo ir žuvo Pirmajame pasauliniame kare ir vėlesniuose konfliktuose.

Taip pat jis kalbėjo tokiu metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) dvejoja dėl Vašingtono įsipareigojimų NATO kariniam aljansui, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) propaguoja Europos kariuomenės idėją.

Po beveik 50 narystės metų iš Europos Sąjungos išstoti ketinanti JK nori išsaugoti NATO. „Nesu matęs jokių įrodymų dėl kokio nors karinio planavimo, kuris leistų teigti, kad ketiname kurti Europos kariuomenę, ir jokių pareiškimų apie tai iki šiol nebuvo padaryta“, – BBC sakė N. Carteris.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paranojikam

Paranojikam portretas
Nieko nuostabaus brite,mus rusai irgi daug metu jau puola,mes išleidžiam daug limonu ginybai,mūsų armija vis dideja,mes perkame šrotą iš jankiu ir hansų ir mums gerai rusas puola,tai cituoja mūsų vadas korablis

To ei kacapai

To ei kacapai portretas
Kaip sakoma- Mergaite iš kaimo ištraukti gali bet kaimo iš mergaites Ne! Tai kad -Пшол вон щенок atgal i savo Subinava.

ane?

ane? portretas
Absoliutus, ir matyt nebegydomas IDIOTIZMAS, - tą patį, ar panašiai, Rusija sako apie ją supantį vakarų pasaulį. Ar jau ne laikas nustoti rodyti vienas kitam špygas XXI - as amžius , o žmogus nei kiek nepasikeitė, - kitaip galvoji, kitaip elgiesi, nenori būti toks kaip mes , - tu priešas IDIOTIZMAS
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių