Baltieji rūmai: J. Bidenas siekia glaudesnių ryšių su Vidurio ir Rytų Europa

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė siekiantis glaudesnio bendradarbiavimo su Vidurio ir Rytų Europa, kalbėdamasis su NATO rytinių valstybių lyderiais, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai.

Tokį pareiškimą J. Bidenas vaizdo ryšiu padarė per vadinamojo Bukarešto devyneto virtualų viršūnių susitikimą, kurį organizavo Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) ir Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas).

Remiantis Baltųjų rūmų po susitikimo išplatintu pareiškimu, J. Bidenas „pabrėžė savo įsipareigojimą atstatyti aljansus ir stiprinti transatlantinius santykius“.

Jis taip pat „išsakė norą glaudžiau bendradarbiauti su mūsų devyniais sąjungininkais Centrinėje Europoje ir Baltijos bei Juodosios jūros regionuose, sprendžiant visus iššūkius, įskaitant visuotinę sveikatos apsaugą, klimato kaitą, energetinį saugumą ir pasaulio ekonomikos atsigavimą“, pažymėjo Baltieji rūmai.

Amerikiečių lyderis pritarė pastangoms „stiprinti NATO atgrasymo ir gynybos potencialą“, taip pat kalbėjo apie „sąjungininkų svarbą didinant atsparumą mūsų strateginių varžovų žalingiems ekonominiams ir politiniams veiksmams“.

„Be to, jis pasveikino galimybę bendrauti su šiais sąjungininkais ir su taip pat dalyvavusiu NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu apie Aljanso pastangas reaguoti į būsimas grėsmes“, – rašoma pareiškime.

„Galiausiai prezidentas Bidenas pabrėžė demokratinio valdymo ir teisės viršenybės stiprinimo svarbą – savo šalyje, Aljanso viduje ir visame pasaulyje“, – nurodė Baltieji rūmai.

Devynių ryčiausių NATO valstybių narių lyderiai pirmadienį aptarė saugumo iššūkius su J. Bidenu, tvyrant įtampai Vakarų santykiuose su Rusija.

Šios virtualios konsultacijos saugumo klausimais suteikė galimybę parengti bendrą poziciją prieš birželio 14 dieną Briuselyje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą, prieš renginį žurnalistams sakė Lenkijos prezidentūros Nacionalinio saugumo biuro (BBN) vadovas Pawelas Solochas (Pavelas Solochas).

Bukarešto devynetą sudaro Rumunija, Lenkija, Vengrija, Bulgarija, Čekija, Slovakija ir Baltijos šalys.

Šis neformalus aljansas, suburtas 2015 metais Bukarešto ir Varšuvos iniciatyva, suteikia rytinėms šalims platformą regioniniams klausimams aptarti, taip pat galimybę vieningu balsu kalbėti platesniame NATO forume.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
Reikia tik dziaugtis ,kad minetas devynetas valstybiu turi NATO palaikyma,Kitaip mus visus[[ 9devyneta] butu "priglaudes "placios tevynes karaliukas ,,ir vel sedetume visi "gelezineje uzdangoje" ir valytome dulkes nuo rusishku kerziniu sapogu ....taip kad branginkime pagalba tarp draugishku tautu,,o ne dairykimes i putku su jaucio kanopomis maisto parduotuvese,, Amerika -toli ir nezada okupuoti europa O lygiateisis aljansas tai balansas

aiskiai

aiskiai portretas
parodo globalistynius norus korporaciju kurios nori uzgrobt ukrainos zemes ir turtus tose zemese hazarzydu pagalba o ka daro patys zydai nemato nes ju ir iremintas tai faktas?...;;;

"GLAUDESNI RYŠIAI" PAGAL BAIDENĄ...

"GLAUDESNI RYŠIAI" PAGAL BAIDENĄ... portretas
Pagal Baideną "glaudesni ryšiai" tai bekompromisinis visų Amerikos nurodymų vykdymas ir besąlygiškas, šuniškas nuolankumas. Kitaip - tapsi jų priešu Nr.........
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių