Baltarusijos žurnalistė K. Barysevič ir gydytojas A. Sarokinas nuteisti kalėti

Baltarusijos teismas antradienį skyrė laisvės atėmimo bausmes žurnalistei ir gydytojui, apkaltintiems atskleidus konfidencialius duomenis atskleidimo apie policijos areštuoto protestuotojo mirties aplinkybes, pranešė opozicijos aktyvistai.

Nepriklausomo naujienų portalo tut.by žurnalistei Kaciarynai Barysevič teismas skyrė 6 mėn. laisvės atėmimo, o gydytojui Arciomui Sarokinui – dvejus metus laisvės atėmimo, iš jų vienus metus – lygtinai, per susirašinėjimo platformą „Whatsapp“ pranešė opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos štabas.

Jie buvo pripažinti kaltais medicininės informacijos apie Ramaną Bandarenką paskelbimu.

31 metų buvęs karys R. Bandarenka mirė lapkričio 12 dieną po konflikto viename Minsko rajonų. Žiniasklaidos pranešimuose buvo sakoma, kad lapkričio 11-osios vakarą jam išėjus į savo kiemą nepažįstami kaukėti žmonės atvažiavo nuimti nuo tvoros baltos ir raudonos spalvų juostelių. Kilo konfliktas, R. Bandarenka buvo pastumtas ir susitrenkė galvą, o vėliau ligoninėje mirė.

Jo žūtis sukėlė didelį atgarsį visuomenėje. Į atsisveikinimo su R. Bandarenka ceremoniją lapkritį susirinko tūkstančiai žmonių.

Tyrėjai vėliau teigė, kad R. Bandarenka buvo apsvaigęs nuo alkoholio, tačiau nepriklausoma Baltarusijos žiniasklaida citavo gydytoją, kuris sakė, kad jo organizme alkoholio nerasta.

K  Barysevič ir A. Sarokinas suimti nuo lapkričio. Jiems grėsė iki trejų metų nelaisvės.

Baltarusijos generalinė prokuratūra anksčiau pranešė iškėlusi baudžiamąją bylą dėl R. Bandarenkos mirties, bet pažymėjo nenustačiusi, kad su aktyvisto kūno sužalojimu būtų susiję vidaus reikalų institucijų darbuotojai.

Baltarusijoje jau daugiau kaip pusę metų tęsiasi masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.

Minsko režimas ėmė malšinti tas demonstracijas, panaudodami gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas. Šie saugumo pajėgų veiksmai pareikalavo kelių žmonių gyvybių. Tūkstančiai žmonių atsidūrė už grotų, o dar šimtai teigia, jog buvo kankinami sulaikymo vietose.

Europos Sąjunga pasmerkė R. Bandarenkos mirtį ir susidorojimą su protestuotojais paskelbdama sankcijų A. Lukašenkai ir jo sąjungininkams.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesuprantu

nesuprantu portretas
kaip siems pydopridurkams patinka zodelis vatnikas kaip terminas koroce tai asocialu terminai o jei nebutu vatos tai butu teke daug gyvunu paskerst ir rusai padare protingai pigiai apsisiltyno ir gamtos nenuskria ude nes tie kom turbut ezino kaip pragyvent prie minus 55c kur ir ju seneliai buvo bet abejoju jie tokiu idijotu ir chamu neuzaugino o idiege pagarba ir meile betkuriam geram zmogui tik tokie siandien bando mus vald yt ir vado griaudami visas doroves vertybes ir kas nesuprantama kad i tai nereaguoja atrodo protingi valdzios atstovai bet pradedu abejot nes su visuomene darosi negerai?...

Akivaizdu

Akivaizdu portretas
Dobrovolska- tai Lukašenkos ministrės Lietuvoje.

> >>>n

> >>>n portretas
Ką gražuoliuk gestapini, trykšti meile lukošenkinei liberaliai dobrovolskai? nepatinka demokratija? Norisi fašistinį lukošenkinį režimą įvesti? O lietuvius į koncentracijos stovyklas susodinti? Neišdegs,
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių