Baltarusijos opozicijos lyderė lankosi Slovėnijoje, perimsiančioje pirmininkavimą ES

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pirmadienį paragino skirti nuolatinį tarptautinį dėmesį kovai už demokratiją jos šalyje, ilgus metus valdomoje autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos.

S. Cichanouskaja kalbėjo lankydamasi nedidelėje Alpių valstybėje Slovėnijoje, kuri liepą pusmečiui turi perimti pirmininkavimą Europos Sąjungai.

„Itin svarbu mūsų sunkia kova už demokratines permainas išlaikyti Baltarusiją aukštai tarptautinės darbotvarkės sąraše“, – po susitikimo su Slovėnijos užsienio reikalų ministru Anže Logaru sakė S. Cichanouskaja.

Pernai rugpjūtį S. Cichanouskaja varžėsi su A. Lukašenka Baltarusijos prezidento rinkimuose, išprovokavusiuose didžiausią protestų bangą per šalies istoriją.

Nuo 1994-ųjų geležiniu kumščiu Baltarusiją valdantis A. Lukašenka buvo paskelbtas rinkimų laimėtoju ir užsitikrino šeštą kadenciją, bet opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

S. Cichanouskaja, kurią opozicija ir Vakarai laiko tikrąja nugalėtoja, po rinkimų pasitraukė į Lietuvą, Minsko režimui pradėjus persekioti opozicijos aktyvistus ir areštavus šimtus žmonių, dalyvavusių masiniuose protestuose. Daugeliui jų buvo skirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Režimui pradėjus griežtą kampaniją prieš masinius protestus, Vakarai paskelbė sankcijų Minskui.

Baltarusijoje buvo sulaikyta daugiau kaip 34 tūkst. žmonių, daug jų buvo sumušti. Garsiausi opozicijos veikėjai buvo įkalinti arba pabėgo iš Baltarusijos.

„Taigi, raginu jus garsiai kalbėti apie padėtį Baltarusijoje, ypač apie žmogaus teises, apie žiaurius nusikaltimus ir kankinimus mūsų kalėjimuose, nes žmonės demokratinėse šalyse negali net įsivaizduoti, kaip blogai mūsų kalėjimuose elgiamasi su žmonėmis“, – sakė S. Cichanouskaja.

A. Logaras išreiškė paramą laisvų ir teisingų rinkimų, kuriuos stebėtų tarptautiniai stebėtojai, surengimui Baltarusijoje. Jo pareiškime sakoma, kad Slovėnija sieks išlaikyti padėties Baltarusijoje klausimą tarp svarbiausių ES darbotvarkės klausimų.

„Taip pat ieškosime galimybių paaiškinti savo partneriams ir tarptautinėms organizacijoms, kokia svarbi yra ši kova už demokratizavimą Baltarusijoje“, – sakė A. Logaras. Ministrą citavo naujienų agentūra STA.NAUJAUSI KOMENTARAI

ĮDOMU BŪTŲ ŽINOTI

ĮDOMU BŪTŲ ŽINOTI portretas
Kas tą jau ne "prezidentę", o teroristę finansuoja, kad sugeba lakstyti po pasaulį. Tikrai ne Gabriukas savo asmeniniais pinigais. Ir, aplamai, kaip jis tą teroristę išleido - juk gali rusai nunuodyti...

Aksioma

Aksioma portretas
Kur nori jos šeimininkai gal vežti Baltarusių tautos išdavikę, kai buvo nulis tai ir liks nulis.

asas

asas portretas
ta sabolda dar giva?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių