Baltarusijoje kai kuriuose daliniuose įvedama aukščiausio lygio karinė parengtis

Baltarusijos gynybos ministerija pirmadienį pradėjo ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties nuodugnaus patikrinimo trečiąjį etapą ir paskelbė aukščiausio lygio karinę parengtį kai kuriuose daliniuose.

„Rugpjūčio 24 dieną Baltarusijos gynybos ministro įsakymu prasidėjo ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties nuodugnaus patikrinimo trečiasis etapas, vadovaujamas Generalinio štabo viršininko. Per šį patikrinimą kai kuriuose kariniuose daliniuose bus paskelbta aukščiausio lygio karinė parengtis ir pašaukti atsargos kariai“, – nurodė ministerija.

Baltarusijos ginkluotosios pajėgos pastarosiomis dienomis vykdo didelio masto taktines pratybas vakarinėje Gardino srityje netoli sienos su Lietuva.

Šalį šiuo metu yra apėmusi gili politinė krizė, besitęsianti nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Penktadienį A. Lukašenka pareiškė, kad Baltarusijai iškilo karinės intervencijos per vakarinę sieną grėsmė, siekiant „atkirsti“ Gardino apskritį.

Šeštadienį jis teigė, kad prie šalies sienų užfiksuotas NATO pajėgų „rimtas judėjimas“, todėl įvedama aukščiausio lygio kovinė parengtis.

„Matome rimtą NATO pajėgų judėjimą betarpiškai arti prie mūsų sienų Lenkijos ir Lietuvos teritorijoje“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Autoritarinis lyderis pridūrė, kad pirmąkart per ketvirtį šimtmečio jam teko priimti „rimčiausią sprendimą“ ir paskelbti visišką kovinę parengtį šalies ginkluotųjų pajėgų pagrindiniuose daliniuose, taip pat sutelkti papildomų pajėgų prie Baltarusijos vakarinės sienos.

A. Lukašenka teigia, kad „prie Baltarusijos sienos artėja NATO pajėgos, o naikintuvai F-16 jau yra 15–20 minučių skrydžio atstumu“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietė tam piliečiui

Pilietė tam piliečiui portretas
Pasaulio ,,riebiausieji turtuoliai" savo turtą stengiasi didinti ir apsaugoti ginklų pagalba..P .O jei jiems kas, ,perbėga "kelią t.y. trukdo jų kapitalą plėsti ,didinti (investuoti ),-tie yra pavadinami diktatoriais, antidemokratais ir. ...Darbo žmogus sukrauna jiems tuos turtus, o pats vos išgyventi begali dėl minimalių užmokesčių už darbą.

taip

taip portretas
maladec batka bet dar atsiranda oziu kitaip lojanciu pagal zydjankiu programa pagal kuria be 3 PK negali kitaip juk t o reikia setonui..

ir

ir portretas
kas dabar žino, kuo viskas baigsis, net mūsiškiai provokavo balionais, bet manau visiems suprantama, kad jai tik prasidėtų kariniai veiksmai, tai rusai kaip sąjungininkai, įvestų į Baltarusiją savo pajėgas, dar ir dalį Lietuvos užimtų, ryšium su Suvalkų koridoriumi
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių