Bado streiką paskelbusį Sakartvelo eksprezidentą aplankys gydytojai

Kalinamas Sakartvelo eksprezidentas ir opozicijos lyderis Michailas Saakašvilis, jau beveik tris savaites tęsiantis bado streiką, antradienį bus apžiūrėtas gydytojų, pranešė jo advokatas.

M. Saakašvilis bado streiką paskelbė įkalintas po sugrįžimo į tėvynę iš Ukrainos spalio 1 dieną. 53 metų eksprezidentas sako, kad jo areštas buvo politiškai motyvuotas.

M. Saakašvilio gydytojas išreiškė susirūpinimą dėl galimos neatitaisomos žalos jo sveikatai.

„Antradienį po pietų vyriausybės sudaryta medikų komisija įvertins jo sveikatos būklę ir nuspręs, ar jam reikia hospitalizacijos“, – naujienų agentūrai AFP sakė M. Saakašvilio advokatas Dito Sadzagvišvilis.

Sakartvelo teisingumo ministras Ratis Bregadzė žurnalistams sakė: „Vienintelis mūsų interesas yra, kad jo teisės būtų ginamos, o sveikata stabili.“

M. Saakašvilio asmeninis gydytojas Nikolozas Kipšidzė, kuris aplankė jį kalėjime, sakė, kad buvęs lyderis serga kraujo liga ir dėl jos „bado streikas yra ypač pavojingas“.

Pagal Sakartvelo įstatymus medicininis įsikišimas be paciento sutikimo leidžiamas tik tais atvejais, kai „asmuo yra be sąmonės ir iškyla realus pavojus jo gyvybei“, sakė D. Sadzagvišvilis.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją įvykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis 2018 metais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. M. Saakašvilis savo ruožtu tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Praėjusią savaitę dešimtys tūkstančių kartvelų išėjo į sostinės Tbilisio gatves reikalauti M. Saakašvilio paleidimo. Daugiau kaip 90 tūkst. žmonių pasirašė atitinkamą interneto peticiją.

Sakartvelo premjeras Iraklis Garibašvilis išprovokavo pasipiktinimą šalyje pareiškęs per televiziją, kad vyriausybė buvo priversta areštuoti M. Saakašvilį, nes jis atsisakė trauktis iš politikos.

Dabartinės Sakartvelo vyriausybės vykdomas M. Saakašvilio ir jo daugelio sąjungininkų baudžiamasis persekiojimas kelia Vakarų nerimą.

M. Saakašvilio suėmimas pagilino užsitęsusią politinę krizę šalyje, kur opozicinės partijos viešai pasmerkė masišką balsų klastojimą per praėjusių metų parlamento rinkimus, kuriuos nedidele persvara laimėjo valdančioji „Sakartvelo svajonė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
Dar tas bambukas nenustipo?

GYDYTOJŲ TARPE BUS PSICHIATRAS?

GYDYTOJŲ TARPE BUS PSICHIATRAS? portretas
Kitaip - tuščias reikalas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių