B. Johnsonas oficialiai paskelbė, kad atsistatydina

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį oficialiai paskelbė atsistatydinantis iš valdančiosios Konservatorių partijos lyderio pareigų, bet liks vadovauti vyriausybei iki rudens.

„Konservatorių partijos parlamente valia aiški, kad turėtų būti naujas šios partijos lyderis ir, tuo pačiu, naujas ministras pirmininkas“, – B. Johnsonas pareiškė sakydamas kalbą gatvėje prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje.

„Dirbsiu, kol atsiras naujas lyderis“, – visuomeninis transliuotojas BBC citavo 58 metų B. Johnsoną.

B. Johnsonas sakė, kad naujo torių lyderio rinkimų procesas turėtų prasidėti nedelsiant ir kad jo kalendorius bus paskelbtas kitą savaitę.

Dirbsiu, kol atsiras naujas lyderis.

Jis pridūrė, kad „nė vienas politikoje nėra nepakeičiamas“ ir kad „mūsų nuostabi darvinistinė sistema pateiks naują lyderį“, turėdamas galvoje XIX amžiaus britų mokslininką Charlesą Darwiną (Čarlzą Darviną), gyvybės evoliucijos, natūraliosios atrankos ir kovos už būvį teorijų autorių.

B. Johnsonas teigė naujam lyderiui teiksiantis visą įmanomą paramą.

Premjeras taip pat padėkojo už palaikymą savo žmonai ir šeimai.

B. Johnsonas buvo priverstas pasitraukti, sulaukęs kai kurių aukšto rango Konservatorių veikėjų lyderių atsistatydinti dėl virtinės skandalų per trejus audringus vadovavimo vyriausybei metus, kuriuos žymėjo „Brexitas“ ir koronaviruso pandemija.

BBC ir kiti šaltiniai nurodė, kad torių vadovybės rinkimai vyks vasarą, o jų laimėtojas pakeis B. Johnsoną iki partijos metinio suvažiavimo spalio pradžioje.

Premjeras sakė esąs „nusiminęs... kad turiu atsisakyti geriausio darbo pasaulyje“, taip pat teisino savo pastangas išpildyti mandatą, pelnytą per visuotinius rinkimus 2019 metų gruodį.

Likus kelioms valandoms iki planuojamo B. Johnsono pareiškimo opozicinės Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris (Kiras Starmeris) sveikino premjero artėjantį pasitraukimą.

Tačiau K. Starmeris teigė, kad turi įvykti „tinkamas vyriausybės pasikeitimas“, ir reikalavo surengti parlamente balsavimą dėl nepasitikėjimo B. Johnsono, kad būtų inicijuoti nauji rinkimai ir kad B. Johnsonas negalėtų „laikytis įsikibęs [premjero posto] mėnesių mėnesius“.

Nors ir apsisprendęs trauktis, B. Johnsonas ketvirtadienį stengėsi stabilizuoti padėtį, paskyręs kelis konservatorius pakeisti atsistatydinusius kabineto narius.

Vienas iš jų yra Gregas Clarkas (Gregas Klarkas), uolus Britanijos narystės išstojimo iš Europos Sąjungos, kurį palaikė B. Johnsonas, priešininkas.

B. Johnsonas tebesistengė išlikti valdžioje, nors atsistatydino daugiau kaip 50 vyriausybės pareigūnų, ir dar trečiadienį vakare žadėjo nepasiduoti.

Tačiau ketvirtadienį švietimo sekretorės Michelle Donelan (Mišel Dounlan) atsistatydinimas ir iždo kancleris Nadhimo Zahawi (Nadimo Zahavio) raginimas B. Jonhsonui trauktis, atrodo, paskatino premjerą priimti lemiamą sprendimą, skambant perspėjimams, kad torių deputatai gali surengti naują balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Ukraina padėkojo atsistatydinančiam JK lyderiui už paramą

Kyjivas ketvirtadienį padėkojo Jungtinės Karalystės premjerui B. Johnsonui už paramą Ukrainai „sunkiausiais laikais“, prasidėjus Rusijos karinei invazijai, kai vyriausybės vadovas paskelbė atsistatydinantis iš savosios Konservatorių partijos pirmininko pareigų, atverdamas kelią išrinkti naują ministrą pirmininką.

„Dėkojame @BorisJohnson... visada buvusiam paramos Ukrainai priešakyje“, – per „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padėjėjas Mychaila Podoliakas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Visokių žmonių yra visose tautose, tarp ukrainiečių ir rusų - irgi ir nereikia čia jų šlovinti. O pačią Ukrainą, manau, jau seniai patyliukais pasidalino antrame Molotovo -Ribentropo pakte, karas dar vyksta tik dėl formos, eina karo biznis, kvailiai žūsta, o jo baigtis aiški. Tik va, visą teisybę, kas kur ir kada, sužinosim tik po kokios 50 metų, o gal nesužinosim ir niekada. Mums aplamai nereikėtų kištis į tą karą, nes atrodom pasauliui kvailokai, o ir patys nukentėti galim. Bet kadangi mūsų nusikaltėlių valdžiai mūsų ir ukrainiečių žmonių gyvybės nieko nereiškia, esam jiems tik šiukšlės, tai ir perkam visokius bairaktarus ir skatinam tą karą . Kai jis ateis iki mūsų, patys tie nusikaltėliai saugiai sėdės užsieny , o kvailius patriotus-idiotus kiš į karo mėsmalę dvėsti už Amerikos biznio interesus. Ir eisim kaip avinai į skerdyklą bliaudami mėėėė, mėėėėė...

Valstieciams su pidoraškomis

Valstieciams su pidoraškomis portretas
Oi kaip dziaugiasi vatnikai pidoraškos su pasalpine valstietija nesuprasdami nieko kas ir kaip. Is kur tokie buki individai?

Jo

Jo portretas
pi de ras tu skandalas pazangioje Anglijoje :-)))) pavadintas, korupcijos skandalu:-))) dzonio paskirtas partijos atstovas siule pareigas partijoje, uz analo sutvarkyma! Eikit jus pyd de ras tai vis na ch ui! O toliau visus pe de ras tus is seimo!!!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių