Atskleistos buvusio Atstovų Rūmų pirmininko seksualinio nusikaltimo detalės

 • Teksto dydis:

Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas Dennisas Hastertas (Denisas Hastertas), kažkada buvęs tarp gerbiamiausių Amerikos politinių figūrų, sulaukė dar didesnės viešos negarbės, kai prokurorai atskleidė niekingas įtariamo seksualinio išnaudojimo, kai jis dirbo mokytoju ir imtynių treneriu, detales.

Įtariama, kad D.Hastertas tvirkino ir 14 metų berniukus, o vienai aukai sutiko slapta išmokėti iš viso 3,5 mln. dolerių. Tai skaudus kritimas vyrui, kažkada laikytam antru žmogumi eilėje į prezidento postą.

Šeštadienį D.Hasterto advokatas sakė, jog jo klientas pripažino, kad praeityje padarė „nusižengimų“, bet atsisakė juos apibūdinti.

Šis pareiškimas pasirodė kitą dieną po to, kai federaliniai prokurorai pirmą kartą detalizavo penkių buvusių mokinių teiginius dėl seksualinio išnaudojimo, kuris vyko D.Hastertui mokytojaujant Jorkvilio mokykloje Ilinojuje, nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, kol prasidėjo jo karjera Kongrese.

D.Hasterto vykdytas išnaudojimas susidėdavo iš „tyčinio nepilnamečių kirkšnių srities ir genitalijų lietimo ar oralinio sekso su nepilnamečiu“, sakė prokurorai, smerkdami D.Hasterto „pritrenkiančią veidmainystę“.

Dėl įtariamo išnaudojimo jau seniai suėjęs senaties terminas, tad D.Hastertas yra kaltinamas tik finansinių įstatymų pažeidimais.

Šis 74 metų respublikonų lobistas spalio mėnesį prisipažino kaltas dėl neteisėto iš bankų atsiimamų sumų smulkinimo ketverius su puse metų. Prokurorai tuos pinigus vadina pinigais už tylėjimą.

Vyriausybės agentams jis sakė, kad jį prievartauja kažkas, neteisingai kaltinantis jį išnaudojimu, bet įrašyti jo ir to „asmens A“ pokalbiai verčia abejoti jo teiginiais.

Galiausiai D.Hastertas galėjo „asmeniui A“ nuo 2010-ųjų iki 2014-ųjų reguliariomis išmokomis išmokėti iš viso 1,7 mln. dolerių – maždaug pusę sutartos sumos. Tos išmokos liovėsi tik tada, kai vyriausybė pradėjo tyrimą jo atžvilgiu.

Per teismo posėdį dėl bausmės, kuris yra numatytas balandžio 27-ajai, prokurorai, kaip tikimasi, sieks šešių mėnesių bausmės, atsižvelgdami į jo prastą sveikatą. Padaręs kaltės pripažinimo pareiškimą D.Hastertas patyrė insultą.

Jo advokatai prašė lygtinio nuteisimo.

D.Hastertas Atstovų Rūmų pirmininkas buvo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. Tuo metu jis buvo laikomas santūriu, maloniu politiku, padėjusiu JAV Kongresui pereinamuoju laikotarpiu po jo pirmtako Newto Gingricho (Niuto Gingričo) pikto pirmininkavimo.

Kaltintojai sakė, kad D.Hastertas „asmeniui A“ pradėjo mokėti po to, kai privertė tą moksleivį sportininką per imtynių stovyklą likti jo motelio kambaryje ir masažavo kirkšnių sritį.

„Atsakovas pasinaudojo savo, ... kaip mokytojo ir trenerio, padėtimi, kad liestų vaiko genitalijas, o tada nusirengtų ir paprašytų to vaiko nugaros masažo motelio kambaryje“, – rašė kaltintojai.

„Nėra jokio dviprasmiškumo; atsakovas seksualiai išnaudojo asmenį A“, – tvirtino kaltintojai.

Pareigūnai sakė, kad D.Hastertas persirengimo kambaryje masažavo du kitus berniukus, 14 ir 17 metų, o paskui, kaip atrodo, per atskirus incidentus turėjo su jais kažkokių lytinių santykių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių