Airija gaus 920 mln. eurų iš ES fondų „Brexito“ poveikiui sušvelninti

Airija gaus 920 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondo, skirto sušvelninti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES poveikį smarkiai dėl to nukentėjusiems regionams ir bendrovėms, pirmadienį pranešė Europos Komisija.

„Brexitas“ padarė neigiamą poveikį daugelio žmonių gyvenimui. Europos Sąjungoje labiausiai tai jaučia Airijos gyventojai“, – sakoma pareiškime, kurį paskelbė už sanglaudą atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira.

Šie pinigai padėtų pagerinti gyvenimo lygį, paskatinti ekonomikos augimą ir sušvelninti neigiamą poveikį vietos bendruomenėms, pridūrė ji.

Viso 27 valstybėms narėms skirto fondo vertė – 5,4 mlrd. eurų. Jis baigtas formuoti spalį ir iki 2023 metų pabaigos turėtų padėti padengti papildomas išlaidas arba kompensuoti nuostolius, tiesiogiai patirtus dėl „Brexito“.

Kadangi Airija – vienintelė ES valstybė, turinti tiesioginę sausumos sieną su JK, ji jau seniai tikisi gauti didžiąją to fondo dalį. Pirmadienį ES vykdomoji valdžia paskelbė galutinę sumą.

Nyderlandai ir Prancūzija taip pat turėtų gauti dideles sumas. Komisija pranešime spaudai teigė, kad artimiausiomis savaitėmis bus priimti sprendimai dėl tolesnio lėšų paskirstymo.

Fondo pinigai gali būti panaudoti, pavyzdžiui, nedidelio masto žuvininkystei, priklausomai nuo britų vandenų, kuriai po „Brexito“ kyla prieigos problemų, remti, taip pat darbo vietų grįžtantiems ES piliečiams kūrimui arba naujų muitinės procedūrų išlaidoms kompensuoti.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių