Advokatas: J. Bideno šeimos namuose Delavere per kratą nerasta jokių slaptų dokumentų

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) šeimos namuose Delavere JAV teisingumo departamento pareigūnai trečiadienį atlikę kratą nerado jokių slaptų dokumentų, pranešė jo advokatas.

Ši informacija buvo paskelbta praėjus maždaug trims valandoms po to, kai J. Bideno advokatas Bobas Baueris pranešė, kad Tesingumo departamento pareigūnai apieškojo prezidento namą Rihobote.

„Dokumentų su slaptumo žymomis nerasta“, – teigė advokatas B. Baueris savo pareiškime po paskutinės kratos, kurios metu buvo ieškoma netinkamai saugumo itin svarbių valstybės dokumentų.

Jis pridūrė, kad teisėsaugos pareigūnai vis dėlto paėmė „tolesnei peržiūrai tam tikrą medžiagą ir ranka rašytus užrašus, kurie, kaip manoma, yra susiję su jo, kaip viceprezidento, laikotarpiu“.

Ši krata, kurią, kaip anksčiau savo išplatintame pareiškime nurodė advokatas, buvo atlikta „prezidentui visapusiškai palaikant ir bendradarbiaujant“. Anksčiau buvo atlikta panašių kratų, kurių metu rasta nedaug dokumentų J. Bideno namuose Vilmingtone ir buvusio biuro patalpose Vašingtone.

Vis naujų dokumentų suradimas trikdo J. Bideno reikalus jam įpusėjus kadenciją prezidento poste, jam, kaip pranešama, ruošiantis paskelbti, kad kandidatuos antrai kadencijai.

Teisingumo departamentas paskyrė specialųjį patarėją, kuris vadovauja nepriklausomam tyrimui, panašiai kaip kitas specialusis patarėjas, prižiūrintis tyrimą dėl buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) namuose Floridoje aptiktų daugybės slaptų dokumentų.

Pasak Baltųjų rūmų, problema dėl J. Bideno kilo dėl atsitiktinių dokumentų saugojimo klaidų, padarytų prieš dešimtmetį, kai jis buvo viceprezidentas Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijoje.

Priešingai nei D. Trumpas, kuris 2021 metais palikęs Baltuosius rūmus priešinosi šimtų įslaptintų dokumentų perdavimui, J. Bidenas teigia bendradarbiavęs su valdžios institucijomis nuo tada, kai jo buvusiame biure, kuriuo jis naudojosi analitiniame centre Vašingtone, buvo aptikta saujelė įslaptintų dokumentų.

Vėliau FTB atlikus kratą jo privačiuose namuose Vilmingtone buvo rasta daugiau dokumentų. Namas Rihobote, kuriuo jis naudojasi kur kas rečiau, yra trečioji vieta, kurią tikrino pareigūnai.

Savo pareiškime B. Baueris teigė, kad Teisingumo departamentas pradėjo kratą Rihobote „iš anksto nepranešęs visuomenei, o mes sutikome bendradarbiauti“.

„Šiandieninė krata – tai dar vienas žingsnis kruopščiame ir savalaikiame Teisingumo departamento procese, kurį mes ir toliau visapusiškai remsime ir su kuriuo bendradarbiausime. Daugiau informacijos turėsime pasibaigus šiandieninei kratai“, – sakė teisininkas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Zvalgai

Zvalgai portretas
Nespejo kremlines siuksles pakisti...

NERADO....

NERADO.... portretas
Nes jis ir pats seniai nieko neprisimena...

Dziusas

Dziusas portretas
Taip pat kaip ir proto niekas niekada nerastų jo durnoje makauleje...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių