Per abortų priešininkų eitynes D. Trumpas sieks įkvėpti šalininkus savo kalba

Lapkritį vyksiantiems prezidento rinkimams intensyviai besirengiantis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį taps pirmuoju JAV valstybės vadovu, pasakysiančiu kalbą per didžiausią šalyje abortų priešininkų sueigą.

D. Trumpas neabejotinai bus pasitiktas kaip didvyris ir tikra šių metų „Eitynių už gyvybę“ žvaigždė, kai kreipsis į tūkstantinę minią Nacionalinėje alėjoje.

Tuo metu vos už kelių kvartalų esančiuose Kongreso rūmuose vyks prezidento apkaltos teismas – tai be abejo bus ryškaus kontrasto akimirka.

Nors Atstovų Rūmų paskelbta apkalta visiems laikams bus dėmė jo reputacijai, D. Trumpas gali būti beveik visiškai ramus, kad bendrapartiečių respublikonų kontroliuojamas Senatas jį išteisins – taigi, buvęs nekilnojamojo turto magnatas jau kuria planus laikotarpiui po teismo ir ruošiasi būsimai kovai dėl perrinkimo.

Prieš ateidamas į politiką D. Trumpas laike save abortų šalininku, tačiau vėliau jis ėmė vis labiau tapatintis su abortų priešininkų judėjimu, siekdamas išplėsti savo rinkėjų bazę, ypač tarp baltaodžių evangelikų, kurie tvirtai jį parėmė per 2016-ųjų rinkimus.

„Prezidentas Trumpas valdo kaip griežčiausiai prieš abortus pasisakantis prezidentas istorijoje“, – pareiškė kovos su abortais agitavimo grupės „SBA List“ vadovė Marjorie Dannenfelser (Mardžori Danenfelser).

„Didžiuojamės, kad turime galimybę palaikyti prezidentą Trumpą ir padarysime viską, ką tik galime, kad užtikrintume jo perrinkimą“, – teigė aktyvistė, kurios kolegos prieš rinkimų dieną ketina aplankyti 4 mln. rinkėjų, siekdami „nugalėti abortų ekstremistus“.

„Eitynės už gyvybę“, į kurių dalyvius D. Trumpas pastaruosius dvejus metus kreipdavosi vaizdo žinute, organizuojamos minint Aukščiausiojo Teismo nutartį byloje „Roe v. Wade“, faktiškai legalizavusią dirbtinį nėštumo nutraukimą 1973 metų sausio 22 dieną.

Prezidentaujant D. Trumpui abortų teisių aktyvistai nuogąstauja, kad šiam istoriniam teismo sprendimui yra iškilęs pavojus.

Kovos Aukščiausiajame Teisme

Savo pranešime praėjusių metų eitynių dalyviams Baltųjų rūmų vadovas pareiškė leidęs Kongresui aiškiai suprasti, kad jis vetuotų bet kokius teisės aktus, kurie „susilpnintų žmogaus gyvybės apsaugą“.

Nuo 2017 metų, kai pradėjo eiti savo pareigas, prezidentas sutvirtino konservatorių daugumą Aukščiausiame Teisme, paskirdamas du abortams nepritariančius teisėjus Neilą Gorsuchą (Nilą Gorsačą) ir Brettą Kavanaugh (Bretą Kavaną). Valstybės vadovas savo pasisakymais taip pat suteikė impulsą abortų priešininkų judėjimui.

Abortų konstitucingumas potencialiai priklausytų nuo nuosaikiai konservatyvių pažiūrų vyriausiojo teisėjo Johno Robertso (Džono Robertso) balso, jei Aukščiausiajam Teismui tektų nagrinėti tokią bylą.

Remiantis apklausomis, maždaug du trečdaliai amerikiečių šiuo metu mano, kad abortai turėtų būti teisėti.

Tačiau nors verdiktas byloje „Roe v. Wade“ lieka įstatymu, daugybė valstijų ėmėsi įvairių priemonių galimybei daryti abortus apriboti.

Pirmasis rimtas išbandymas abortų priešininkų laukia kovo mėnesį, kai Aukščiausiasis Teismas spręs dėl Luizianos įstatymo, kuriuo įvesti abortų suvaržymai analogiški teismo prieš beveik ketverius metus panaikinto Teksaso įstatymo nuostatoms.

Kaip ir kiekvienais metais, eitynės prasidės Nacionalinėje alėjoje ir baigsis prie Aukščiausiojo Teismo rūmų, esančių už Kapitolijaus pastato, kur 100 senatorių atlieka prisiekusiųjų vaidmenį D. Trumpo apkaltos teisme.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Trampas išsigando kad jį gali išabortuot?.. :s

taip

taip portretas
veidmainystem gristas kelias i pragara?.....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių