56 valstybės narės pasmerkė išpuolį prieš A. Navalną

Penkiasdešimt šešios Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) valstybės narės, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Jungtines Valstijas, pirmadienį pasmerkė nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ panaudojimą per ataką prieš Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną.

„Mes, Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos narės, kuo griežčiausiai smerkiame toksinės cheminės medžiagos panaudojimą rugpjūčio 20 dieną Rusijos Federacijoje kaip ginklą prieš Aleksejų Navalną“, – rašoma bendrame pareiškime, kurį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė britų delegacija OPCW.

„Raginame Rusijos Federaciją, kurios teritorijoje buvo įvykdytas išpuolis prieš rusų opozicionierių, padėti konferencijai nedelsiant ir atvirai atskleidžiant išpuolio aplinkybes“, – priduriama pareiškime.

Dokumente pabrėžiama, jog Maskva iki OPCW konferencijos pradžios „nepateikė jokios informacijos apie gautus duomenis“ dėl pasikėsinimo į A. Navalno gyvybę.

Valstybės narės taip pat yra „įsitikinusios, kad už cheminio ginklo panaudojimą atsakingi asmenys turėtų būti nubausti“.

44 metų A. Navalnas rugpjūtį iš Tomsko į Maskvą skridusiame lėktuve pasijuto blogai ir, lėktuvui neplanuotai nutūpus Omske, buvo nuvežtas į šio miesto ligoninę, o po kelių dienų nuskraidintas į Vokietiją gydyti. Vokiečių gydytojai paskelbė, kad jis buvo apnuodytas viena iš Sovietų Sąjungoje sukurtų nervus paralyžiuojančių medžiagų „Novičiok“.

Tos pačios grupės nuodai buvo panaudoti 2018 metais Anglijoje prieš buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį.

A. Navalnas tvirtina, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra asmeniškai atsakingas už jo apnuodijimą, bet Kremlius griežtai atmeta visus kaltinimus.

Spalį ES dėl A. Navalno apnuodijimo ėmėsi sankcijų prieš šešis rusų valdininkus ir Valstybinį organinės chemijos ir technologijų mokslinių tyrimų institutą.NAUJAUSI KOMENTARAI

reikia

reikia portretas
tik sugretint cihunovska su siuo pridurku ir darosi aisku kad tai globalpropoganda uz kuria metami D pinigai kai ju nera paprastiems zmonems ir tokio ciniskumo ir zmoniu mulkinimo dar nebuvo?...

kada turkijoj arabai

kada turkijoj arabai portretas
y gabalus supjauste zurnalista ir isveze sunims susere ... visos NATO valstybes ir tos 56 sestiorkos tylejo raukus suspaude ... o del sitos uteles choru pragydo

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Good news!
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių