Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis - perspėjimas saugoti turtą

Šį savaitgalį daugelis Lietuvos žmonių vyks lankyti artimųjų kapų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių bei šildymo prietaisų, televizoriaus, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies.

Taip pat nepalikite be priežiūros vienų mažamečių vaikų. Be to, daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl, pastebėję gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112. 

Pabūti mintimis kartu su mirusiais artimaisiais nemažai gyventojų į kapines išvyksta nuosavais automobiliais. Paprastai Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug mašinų, susidaro jų grūstys, kyla avarinių situacijų. 

Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą bei vaistinėlę, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte padėti ir sau, ir kitiems. Prieš išvykdami, pasidomėkite orų prognoze. Važiavimo sąlygos gali būti nepalankios, tad būkite atidūs kelyje.

Atvykę į kapines, žmonės paprastai sutvarko artimųjų kapus, sugrėbsto nukritusius lapus, nurenka nuvytusių gėlių puokštes ir surinktas šiukšles sukrauna į artimiausius šiukšlių konteinerius. 

Dienomis, kai kapines aplanko daug žmonių, dažnai tenka matyti perkrautas šiukšliadėžes, kurios gali užsiliepsnoti nuo neužgesintos nuorūkos, arba šiukšlės paprasčiausiai padegamos. Nors tokie gaisrai paprastai ir nepridaro didelių nuostolių, tačiau aitrūs dūmai gadina lankytojams nuotaiką, teršia orą ir aplinką. Todėl kapinių administracijos šiomis dienomis turėtų labiau pasirūpinti šiukšlių išvežimu.


Šiame straipsnyje: Vėlinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių