Versija: A.Ūsui širdis sustojo važiuojant keturračiu

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas neatmeta, kad vienintelis pedofilijos bylos įtariamasis Andrius Ūsas galėjo mirti sustojus širdžiai.

Esą širdis A.Ūsui galėjo sustoti besivažinėjant keturračiu, o po mirties vyras su transporto priemone įlėkęs į griovį.

Anot prokuroro, A.Ūsas į sodybą Alytaus rajone atvyko sekmadienio vidurdienį, po valandos jau išvažiavo pasivažinėti vos prieš 10 dienų Tauragėje įsigytu keturračiu. R.Petrausko teigimu, jis šiuo keturračiu jau buvo važinėjęs ir anksčiau, tačiau sekmadienį pasuko ne tuo keliu, kuriuo visada važiuodavo.

15.40 val. jo kūnas rastas griovyje, veidu į vandenį, šalia buvo ir keturratis su vis dar įjungtu varikliu. Būtent variklio burzgimas ir sudomino pro šalį ėjusį vietos gyventoją.

Vyras įšoko į griovį, kuriame vandens buvo daugmaž iki kelių, ištraukė kūną į krantą, tačiau A.Ūsas jau nerodė jokių gyvybės ženklų. "Jis paskambino policininkui, šis apie rastą kūną informavo Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Į įvykio vietą išvyko operatyvinė grupė", - pasakojo R.Petrauskas.

Atvykus policijos pareigūnams, vyrą jau apžiūrinėjo iškviesti greitosios pagalbos medikai. Tačiau gydytojai jam jau niekuo padėti negalėjo, jiems teliko konstatuoti vyro mirtį.

Vėliau, pagal keturračio registracijos numerį, buvo nustatyta, kad transorto priemonė priklauso A.Ūsui, nors įtarimų, jog rastas asmuo yra daugiau nei aštuonis mėnesius per televiziją rodomas vienintelis pedofilijos bylos įtariamasis, pareigūnams kilo ir anksčiau.

Įsitikinę, kad rastas tikrai A.Ūso lavonas, Alytaus pareigūnai apie jo mirtį pranešė Kauno  apygardos prokuratūrai, Generalinei prokuratūrai ir Alytaus prokurorams.

Nors, pasak R.Petrausko, pagrindine A.Ūso mirties priežastimi kol kas laikomas staigus širdies sustojimas, kol kas neatmetamos ir kitos versijos, tarp jų ir žmogžudystės. "Pirmadienį arba antradienį bus žinomi ekspertizės rezultatai ir tada viskas bus aišku", - sakė paskutinę dieną generalinio prokuroru dirbantis R.Petrauskas.

A.Ūso palaikai pirmadienį apie 15.45 val. atvežti į Valstybinės teismo medicinos tarnybos kriminalistikos laboratoriją tolimesniam tyrimui. Mirusiojo palaikus atgabeno laidojimo namų "Skausmo užuovėja" automobilis.

Nors buvo kalbėta, kad A.Ūso palaikus turi atlydėti jo žmona Guoda ir brolis Evaldas, į Vilnių jie kartu su mirusiojo kūnu neatvyko. Teigiama, kad susižinoję, jog prie Teismo medicinos instituto jų laukia didelis būrys žurnalistų, mirusiojo artimieji persigalvojo.

Siekdami išvengti viešumo, jie Teismo medicinos institute, greičiausiai, pasirodys tik kai žurnalistai išsiskirstys.

Pasak R.Petrausko, apklausti visi A.Ūsą paskutinėmis gyvenimo valandomis matę asmenys, tačiau kratos sodyboje, kur buvo apsistojęs vienintelis pedofilijos bylos įtariamasis, bus atliekamos tik tuo atveju, jei paaiškės, kad vyro mirtis smurtinė.

Laikinojo generalinio prokuroro teigimu, apsaugos darbuotojai kartu su A.Ūsu į jo draugo sodybą nevažiavo.

Neoficialiai kalbama, kad savo mirties išvakarėse A.Ūsas nutraukė sutartį su privačia apsaugos tarnyba, saugojusią jį nuo tos minutės, kai jis pats atsisakė valstybės jam skirtos apsaugos.

Šios informacijos R.Petrauskas negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti. "Valstybės skirtos apsaugos jis atsisakė jau seniai, o ar nutraukė sutartį su privačia saugos tarnyba, nežinau. Žinau tik tiek, kad į sodybą jis atvyko be apsaugos", - portalui 1diena.lt sakė laikinasis prokuratūros vadovas.

Mirus A.Ūsui pedofilijos byla, kurią teismas turėjo atversti ateinantį trečiadienį, greičiausiai, bus nutraukta. Tačiau, anot R.Petrausko, vyro artimieji, norėdami jį visiškai reabilituoti, gali paprašyti, kad byla būtų išnagrinėta. "Ar jie to prašys, žinių neturiu. Manau, jiems dabar ir kitų rūpesčių pakanka. Mes norėjome, kad visi taškai šioje byloje būtų sudėti dar A.Ūsui gyvam esant, - kalbėjo prokuroras.

Pasak R.Petrausko, jo praktikoje tai pirma tokia byla, kai paslaptingomis aplinkybėmis miršta du pagrindiniai jos veikėjai. "Mano praktikoje tokia byla pirma, bet visada būna pirmas kartas", - paklaustas, ar jo nestebina tokia bylos eiga, atsakė laikinasis prokuratūros vadovas.

A.Ūso mirties aplinkybėms nustatyti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį kuruoja Kauno apygardos prokuratūra. Tyrimui vadovaus grupė prokurorų iš Alytaus ir Kauno.


Šiame straipsnyje: ŪsasKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių