Teismui perduota terorizmu įtariamos E.Kusaitės byla

Prokurorai teismui perdavė terorizmu įtariamos Eglės Kusaitės bylą.

Penktadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Mindaugas Dūda surašė kaltinamąjį aktą, kurį kartu su baudžiamąja byla dėl organizuotos grupės subūrimo teroro aktui įvykdyti, perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminio tyrimo metu įtariamąja buvo apklausta E.Kusaitė.

Prokuratūra priminė, kad "2009 metų rugpjūčio 27 dieną gavus duomenų apie Lietuvos pilietės E.Kusaitės dalyvavimą bendrininkų grupėje teroro aktui įvykdyti, Valstybės saugumo departamento Ikiteisminio tyrimo skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl organizuotos grupės subūrimo teroro aktui įvykdyti".

Šiame ikiteisminiame tyrime E.Kusaitei įteiktas pranešimas apie įtarimus pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius, įtariant ją tuo, kad ši klaipedietė "kūrė organizuotą grupę teroro aktui įvykdyti, dalyvavo tokios grupės veikloje bei rengėsi įvykdyti teroro aktą sprogdinant save strateginės reikšmės objekte, taip sukeliant pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai bei siekiant, kad dėl to atsirastų sunkių padarinių – susisprogdinimo metu būtų nužudyta kiek galima daugiau žmonių ir šiais veiksmais įbauginti žmonės".

Prokuratūros pranešime pabrėžiama, kad tyrimo metu atlikti visi būtini ikiteisminio tyrimo veiksmai, "kurių metu gauti duomenys prokurorui leido padaryti pagrįstą išvadą dėl duomenų, pagrindžiančių įtariamosios kaltę dėl nusikalstamų veikų padarymo pakankamumo".

Pernai spalio 24 dieną įtariamoji E.Kusaitė buvo laikinai sulaikyta 48 valandoms. Po poros dienų ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi jai paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, kurio terminas buvo pratęstas iki rugsėjo 26 dienos.

2010 metų kovo 3 dieną ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorui Justui Lauciui.

Liepos 19-ąją proceso dalyviams buvo paskelbta apie ikiteisminio tyrimo pabaigą ir iki šiol vyko proceso dalyvių supažindinimas su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Liepos 22 dieną priimtas administracinis sprendimas ikiteisminio tyrimo atlikimą pavesti kitam prokurorui - M.Dūdai.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitėterorizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių