Prokurorai tiria, kas iš E.Kusaitės rėmėjų įžeidinėjo J.Laucių

„KGBistu“, „rusų pakaliku“ ir kitaip Eglės Kusaitės rėmėjų išvadintas prokuroras Justas Laucius pasiekė savo – dėl trukdymo jam  atlikti pareigas ir valstybės tarnautojo įžeidimo atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Jis buvo pradėtas  tik po to, kai J.Lauciaus skundą išnagrinėjo Vilniaus 1-asis apylinkės teismas, panaikinęs Generalinės prokuratūros nutartį nepradėti ikiteisminio tyrimo ir įpareigojęs J.Lauciaus kolegas ištirti, ar prokuroras tikrai teismo posėdžio metu buvo įžeidinėjamas ir negalėjo dirbti.

Generalinė prokuratūra galėjo apskųsti šią teismo nutartį, tačiau taip nepadarė. Tyrimą atlieka Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

E.Kusaitės šalininkai liepos 20 d. Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant kardomosios priemonės suėmimo klausimą įtariamai teroristei, surengė tikrą šou. Jie neklausė teismo nurodymų, komentavo proceso dalyvių pasisakymus, rėkavo ir garsiai reiškė savo nepasitenkinimą tiek valstybinį kaltinimą palaikančiu prokuroro, tiek teismais.

Labiausiai kliuvo J.Lauciui, kurį E.Kusaitės šalininkai išvadino „budeliu“, „KGBistu“, rusų pakaliku, reikalavo prokuroro pasiaiškinimo dėl tariamo įtariamosios kankinimo, grasino, jog šis „degs pragare“ ir t.t.

Palaikyti E.Kusaitės į šį teismo posėdį buvo susirinkę ne tik jos šeimos nariai, bet ir keturi Drąsiaus Kedžio šalininkai, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis, Seimo narys, konservatorius Rytas Kupčinskas, disidentė Nijolė Sadūnaitė.

Pastaroji buvo itin agresyviai nusiteikusi. „Pamatysi, ir tavo dukrai taip atsitiks, tik daug blogiau“, - pareiškė J.Lauciui ji. „Bėk bėk, bijok mūsų“, - suriko kažkuris iš E.Kusaitės šalininkų prokurorui išeinant iš teismo pastato.

Jau kitą dieną J.Laucius įteikė generaliniam prokurorui tarnybinį pranešimą apie galimai padarytas nusikalstamas veikas, tačiau rugsėjo 3 d. Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Tokį nutarimą priėmusio prokuroro nuomone, įžeidinėjimai ir replikos nėra nusikaltimas prieš prokurorą, o tokie E.Kusaitės gerbėjų veiksmai laikytini tik teismo posėdžio tvarkos pažeidimu.

J.Laucius tokį nutarimą apskundė ikiteisminio tyrimo teisėjui ir laimėjo.

Jei tyrimo metu bus nustatyta, kad nusikalstama veika buvo, J.Laucių visokiais žodžiais išvadinusiems E.Kusaitės rėmėjams gresia baudžiamosios bylos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių