Parduotuvėse - lėlės, kuriose vėžį sukeliančios medžiagos kiekis viršytas 200 kartų

Nemaisto produktų inspektoriai Šiaulių apskrityje aptiko vaikiškų lėlių, kuriose leistina kenskmingų medžiagų norma viršijama apie 200 kartų, pranešė TV3 žinios.

Anot inspektorių, šie žaislai įvežti į Lietuvą ir gal;i būti pardavinėjami ne vien Šiauliuose.

Specialistės teigimu, Radviliškyje registruotos bendrovės „Viskas už vieną eurą“ importuotose lėlėse sveikatai pavojingos medžiagos leistinas kiekis viršijamas apie 200 kartų. Gali būti, kad dalis lėlių jau nupirkta. 

Pasak inspekcijos darbuotojos, lėlių, kuriose rasta vėžį sukeliančių ftalatų, jokiu būdu negalima duoti žaisti vaikams. 

"Tai yra tokie žaislai, kuriuos vaikai gali įsidėti į burną ir būtent reikia atkreipti dėmesį, kad jie to nedarytų, nes tada kenksmingos medžiagos pasklinda ir po vaiko organizmą", - teigė specialistė. 

Pasak jos, kenksmingas lėles importuotojai atvežė iš Kinijos. Importuotojai nubausti ir įspėti kuo skubiausiai informuoti vartotojus ir kitus platintojus, kad gaminiai pavojingi ir nenaudotini. Esą gali būti, kad pavojingomis lėlėmis prekiaujantys verslininkai delsia iš prekybos išimti šiuos žaislus. 

„Su importuotoju buvo bendrauta gana sunkiai, kadangi jie priemonių nesiėmė pašalinti, nors dabar įmonė yra stebima, kad kenksmingus produktus išimtų iš rinkos. Manau, kad įmonės vadovai nesupranta kokią žalą daro vaikų sveikatai“, - teigė inspektorė.

Anot jos, importuotojai negali nežinoti ar įveža saugų, ar kenksmingą žaislą. Prekės dokumentacijoje yra nurodomos gamyboje naudojamos medžiagos ir jų kiekiai.

Be to, ftalatas juntamas ir pauosčius lėles. Lankstumą užtikrinančios medžiagos tegali būti panaudota vos 0,01 procento dalis. 

Pasak specialistės, vien būdingas kvapas jau turėtų kelti įtarimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių