Panevėžyje į teisiamųjų suolą sės keturiolikmetė, įtariama moksleivių reketu

Keturiolikmetė panevėžietė, kaip įtariama, prievarta atiminėjusi iš jaunesnių moksleivių pinigus, stos prieš teismą.

Šią baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Danutė Baltrušaitytė perdavė nagrinėti apygardos teismui, pranešė prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienos Panevėžio mokyklos devintokė įtariama nuo 2009 metų žiemos iki 2010-ųjų gegužės vidurio versdavusi jaunesnę moksleivę - septintokę - jai perduoti po dešimt, dvidešimt ar penkiasdešimt litų.

Nukentėjusioji už neįvykdytus reikalavimus buvo baudžiama fiziniu smurtu, gąsdinama į mobiliojo ryšio telefoną siuntinėjamomis bauginamojo pobūdžio trumposiomis žinutėmis.

Tyrimo duomenimis, grasinimų sumušti, išvežti į mišką arba pažeminti orumą sulaukė ir kita mažametė mergaitė, kuri vyresniosios paliepimu iš nuolat reketuojamos aukos nepaėmė reikalaujamų pinigų, todėl buvo verčiama sumokėti 150 litų.

Šių metų kovą įtariamajai buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl chuliganiško elgesio mokykloje, nes ji nebuvo sulaukusi tokio amžiaus, nuo kurio asmuo gali atsakyti baudžiamąja tvarka.

"Nusikalsti linkusi nepilnametė sulaukė tokio amžiaus, kai galima atsakyti baudžiamąja tvarka už tai, kad neturėdama jokio teisėto pagrindo (...) atvirai savo naudai vertė nukentėjusiąją perduoti turtą - pinigus, o už neįvykdytus reikalavimus pavartojo fizinį smurtą", - teigia nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojanti prokurorė D.Baltrušaitytė.

Pasak prokurorės, kaltinamosios baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamos veikos padarytos mažametėms.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai, jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai.

Įstatymas tam, kas, neturėdamas teisėto pagrindo ir panaudodamas fizinį smurtą, savo ar kitų asmenų naudai vertė kitą asmenį perduoti turtą, atėmė asmeniui laisvę, sunaikino ar sugadino jo turtą arba kitokiu būdu padarė jam didelės žalos, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.


Šiame straipsnyje: reketas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių