N.Venckienė: jei J.Vėgelienė nebus nubausta, imunitetą praras visi teisėjai

Lapkričio 9 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas  paskelbs, ar teisėja Jolanta Vėgelienė prokurorams davusi leidimą susipažinti su Neringos Venckienės pokalbių išklotinėmis nepažeidė savo kolegės imuniteto.

N.Venckienė įsitikinusi, kad taip ir prašo panaikinti išteinamąjį Teisėjų garbės teismo sprendimą ir Vilniaus 1-ojo teismo teisėjai skirti drausminę nubaudą.

Pati J.Vėgelienė aiškina, kad nežinojusi, jog prokurorai prašo Kauno apygardos teismo teisėjos pokalbių išklotinių, tačiau tikina, jog jos sprendimas buvo teisingas. Esą teisėjo imunitetas nėra absoliutus, jis siejamas tik su nepriklausomumo užtikrinimu einant savo pareigas, tačiau negalioja, jei informacija reikalinga kito asmens galimai nusikalstamai veikai tirti.

J.Vėgelienę palaikė ir į skundą nagrinėjimą ketvirtadienį atvykęs Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjas Arūnas Neverdauskis, pernai spalio 5 d. Kaune nužudyto Jono Furmanavičiaus ir dabar teisėju dirbančio Algimanto Valantino bendrakursis.

A.Neverdauskis dirba teisme, kuriam niekaip nesiseka atversti taip vadinamosios Kauno pedofilijos bylos, kurioje įtarimai pareikšti vieninteliam, birželio 13-ąją keistomis aplinkybėmis žuvusiam Andriui Ūsui.

„Man tas pats ar J.Vėgelienė bus nubausta, ar ne. Šiuo atveju formuojama teismo praktika nuo kurios gali nukentėti patys teisėjai. Prokurorai galės tikrinti bet kokio teisėjo išklotines, galės jį sekti, galės klausytis jo pokalbių ir tam nereikės net pradėti ikiteisminio tyrimo. Neliks jokio imuniteto, visi teisėjai galės jį pamiršti“, - portalui 1diena.lt kalbėjo N.Venckienė.

J.Vėgelienė į N.Venckienės nemalonę pateko pernai spalio 8 d., kai leido Generalinės prokuratūros prokurorui Redui Savickui patikrinti jos telefoninių pokalbių išklotines.

Tai sužinojusi N.Venckienė apskundė teisėją Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.

Ši skundą patenkino, drausminė byla J.Vėgelienei buvo iškelta, teisėja svarstyta Teisėjų garbės teisme, tačiau kolegos nerado priežasčių dėl ko bausti J.Vėgelienę. „Su Teisėjų garbės teismo sprendimu nutraukti J.Vėgelienės drausmės bylą nesutinku. Manau, kad sprendimas yra neteisėtas ir nepagrįstas, todėl privalo būti panaikintas“, - savo skunde Aukščiausiajam Teismui rašo Drąsiaus Kedžio sesuo.

Jos teigimu, ji niekada nedavė sutikimo duoti prokurorams jos išeinančių ir įeinančių skambučių išklotines, todėl J.Vėgelienė leisdama su šia informacija susipažinti prokurorams pažedė jos kaip teisėjos imunitetą, taip pat nusižengė įstatymams ir Lietuvos Konstitucijai.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienėVėgėlienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių