Londono ir Dublino lietuviai dar kartą pareiškė savo nuomonę dėl D.Kedžio dukters (papildyta)

Sekmadienį D.Kedžio dukters ir kitų skriaudžiamų vaikų likimui neabejingi lietuviai vėl protestavo prie ambasadų Londone ir Dubline.

Kaip portalui pasakojo protesto dalyvis Londone Andrius, prie Lietuvos ambasados išreikšti savo nuomonės, nėžiūrint į alinantį karštį, susirinko apie 200 žmonių.

Protesto akcijos dalyviai sukalbėjo maldą už visos Lietuvos vaikus, sugiedojo Lietuvos himną, padainavo porą dainų. Kiekvienas norėjęs galėjo pasakyti savo nuomonę visiems susirinkusiems.

Labiausiai visus vykstančius pro šalį stebino prie ambasados pastatytas automobilis papuoštas itin spalvingu ir išraiškingu plakatu su didele Drąsiaus Kedžio, laikančio ant rankų dukrelę nuotrauką. Šiam plakatui neliko abejingas nei vienas pravažiuojantis pro šalį. Taip Londono lietuviai norėjo atkreipti kuo didesnį žmonių angliakalbių žmonių dėmesį ir juos sudominti iki šiol Lietuvoje analogo neturėjusia pedofilijos istorija.

„Žmonės buvo nusiteikę labai pakiliai, jokių incidentų nebuvo. Kai kurie mūsų yra dalyvavę Baltijos kelyje, sausio 13-ąją saugojo Sitkūnų radio stotį, jie sakė, kad šiandien nuotaika buvo panaši, kaip tada“, - pasakojo Andrius.

Tuo pačiu metu protesto akciją prie Lietuvos ambasados rengė ir Dubline gyvenantys lietuviai. Iki šiol pavienėmis grupelėmis piketavę Airijoje gyvenantys tautiečiai, šįkart susirinko itin gausiai – buvo apie 100 žmonių.

„Renginio metu mes su jais susisiekėme, jie dėkojo mums už palaikymą, mes jiems“, - portalui kalbėjo Andrius.

Papildyta: Kaip portalą informavo Londono lietuviai, net ir pasibaigus protesto akcijai prie Lietuvos ambasados, lietuvių iniciatyva apginti D.Kedžio dukrelę nesibaigė - automobilis ant kurio pakabintas pagalbos prašantis plakatas su D.Kedžio ir galimai savo dukrą pardavinėjusios Laimutės Stankūnaitės nuotraukomis, važinėjo po žymiausias, labiausiai turistų lankomas ir vietos gyventojų mėgiamas susibūrimo Londone vietas.

Pasak londoniečių, susidomėjimas šiuo automobiliu buvo didelis. Tikimasi, kad tarptautinė visuomenė atkreips dėmesį į Lietuvoje kilusį pedofilijos skandalą.

Sekmadienio vakarą protesto akcija turėjo įvykti ir Danijos sostinėje Kopenhagoje, tačiau portalas iš jos organizatorių kol kas negavo jokių žinių.

2 val. nakties Lietuvos laiku taikų mitingą prie Pasaulio lietuvių centro Lemonte organizuoja Čikagos lietuviai. Šį mitingą internetu bus galima stebėti tiesiogiai: http://www.ustream.tv

Daugiau nuotraukų ir video reportažų apie sekmadienį vykusias protesto akcijas pateiksime pirmadienį.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių