Kolegos patikėjo B.Varsacko pasiaiškinimais dėl sumaištį sukėlusios nutarties

Skubiai Drąsiaus Kedžio dukrą motinai grąžinęs Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackas nenusipelnė drausmės bylos – nusprendė Teisėjų etikos ir drausmės komisija.

Du skundus šio teisėjo atžvilgiu pirmadienį išnagrinėjusi komisija nusprendė, kad nors teisėjas priimdamas nutartį skubiai grąžinti mergaitę Laimutei Stankūnaitei padarė Civilinio proceso kodesko pažeidimų, tačiau esą tai turi įvertinti aukštesnis teismas, o ne komisija.

D.Kedžio motinos ir viso būrio Lietuvos gyventojų pasirašytame skunde teigiama, kad priimdamas savo nutartį B.Varsackis padarė mažiausiai šešis nusižengimus, taip pat jis buvo apkaltintas šališkumu, nes tai, kad mergaitė bus grąžinta motinai informavo L.Stankūnaitę, o ši dar likus parai iki nutarties paskelbimo dukrai per susitikimą pasakė, kad nuo rytdienos ši gyvens su ja.

Pats B.Varsackas į Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdį neatvyko. Savo atsiųstame paaiškinime jis teigia, kad nutartį surašė tą pačią dieną, kada ji buvo paskelbta, su niekuo apie ją nekalbėjo ir neaptarinėjo.

Komisija B.Varsacku patikėjo. Jie konstatavo, kad nėra duomenų, jog Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas būtų su kažkuo kalbėjęs apie bylos eigą ir pabaigą, todėl atsisakė kelti jam drausmės bylą.

Komisija pažymėjo, kad Panevėžio apygardos teismas jau yra pripažinęs, kad B.Varsacko nutartis buvo neteisėta, todėl neturi pagrindo sugrįžti prie to, kas jau įvykę.

Atmestas buvo ir antras L.Kedienės skundas, kuriame ji teigė, kad B.Varsackas viešai melavo – savo nutartyje jis pabrėžė, kad įrodymai nebuvo tirti, o vėliau surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistus tikino, kad viskas bus tirta ir svarstyta.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijai atsiųstame rašte, B.Varsackas aiškino, kad jis netyrė tik tos dalies, kurią nutraukė, o bylos dalį dėl mergaitės gyvenamosios vietos nustatymo ir skaitė, ir nagrinėjo krupščiai.

Per porą minučių skundą išnagrinėjusi Komisija konstatavo, kad nenustatyta aplinkybių, kad B.Varsackas neatliko savo pareigų, kad norėjo ką nors suklaidinti.

„Neiškėlė bylos? Negaliu patikėti, juk čia melas akivaizdus. Nieko iškels man bylą“, - laukdama kol bus Komisija pradės nagrinėti jos atžvilgiu pateiktus skundus, sakė D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė.

Gegužės 14-osios Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo B.Varsacko paskelbta nutartis į Garliavą, kur gyvena Venckų ir Kedžių šeimos suvijo kelis tūkstančius žmonių, kurie pasipriešino ir neleido išvežti mergaitės motinai.

Klonio gatvėje žmonės budi ir iki šiol. Jie šešiametę D.Kedžio dukrą lydi į visus susitikimus su L.Stankūnaite.

Kitas teismo posėdis dėl D.Kedžio dukters gyvenamosios vietos nustatymo įvyks rudenį.


Šiame straipsnyje: KedysKedytėVarsackas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių