E.Žiobienės atsistatydinimo svarstymą Seime stebės ir D.Kedžio šalininkai

Lapkričio 4 d. Seime balsuojant dėl Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės atsistatydinimo, posėdį stebės ir šios valstybės tarnautojos darbu nepatenkinti žmonės.

Iniciatyvinė grupė, pasivadinusi piliečių sąšauka „Už dorą ir tautą“ jau pradėjo žmonių, norinčių matyti kaip vyks šis procesas registraciją. Manoma, kad į Seimą atvyks ne tik aktyviausi Drąsiaus Kedžio šalininkai, nuo birželio pradžios rinkę parašus po peticija dėl skubaus E.Žiobienės atstatydinimo iš užimamų pareigų, bet ir žmonės, kurie tą peticiją yra pasirašę.

Trečiadienį Seimo pirmininkei Irenai Degutienei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą, E.Žiobienė sukėlė ne tik visuomenės, bet ir politikų aistras. Vieni teigia, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolierė žengė teisingą žingsnį, pasitraukdama iš pareigų, kurioms buvo visiškai netinkama, tačiau piktinasi jos atsitraukimo metodais, D.Kedžio šalininkus ir jiems prijaučiančius išvadinimu violetine minia, kiti mano, kad nėra priežasčių E.Žiobienei atsistatydinti ir žada balsuoti prieš šios Vaiko teisių kontrolierės pasitraukimą iš pareigų.

Tarp jų yra ir I.Degutienė, spalio 8d. susitikusi su piketo prie Seimo, kur buvo reikalaujama E.Žiobienės atstatydinimo, atstovais ir jiems pažadėjusi, kad pakalbės su Vaiko teisių apsaugos kontroliere ir paprašys šios atsistatydinti pačiai.

Kad tokia užuomina buvo trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė ir E.Žiobienė. Anot jos, I.Degutienė jai teigė, kad ji viena negali jos atstatydinti. Šiuos žodžius E.Žiobienė suprato kaip raginimą pasitraukti, nors Seimo pirmininkė vos tik tai išgirdusi viešai pareiškė, kad net mintyse to neturėjo, ji pasitiki Vaiko teisių apsaugos kontroliere ir balsuos prieš jos atsistatydinimą.

Tokį I.Degutienės žingsnį D.Kedžio šalininkai įvardino kaip dviveidiškumą vykstant politiniams žaidimams. "Pasitikėjome žmogumi, kurio žodžiai teisinėje valstybėje net minties nekiltų abejoti. Tai dar vienas antausis žmonėms, tai dar kartą įrodė, kad jie vieni kitus palaiko, kad jie atskira kasta, kuri dirba sau. Kuris iš jų nubaustas už grobstymą, kuris atleistas už savo tiesioginio darbo neatlikimą? Nei vienas. Kodėl šįkart turėtų būti kitaip. Šiomis dienomis pamatėme "nesuvaidintą" nuoširdumą, todėl aš, visada balsavusi už konservatorius, daugiau to nebedarysiu “, - nusivylimo I.Degutiene neslepia viena iš piketo dalyvių, spalio 8-ąją dalyvavusi ir pokalbyje su Seimo pirmininke.

„Ką tai galėtų reikšti? Kad pirmajame susitikime su Seimo Pirmininke, kuriame dalyvavo jos penki patarėjai bei dvi pedagogės ir teisės bakalauro kvalifikacinį laipsnį turinti pilietė, įvyko nesusikalbėjimas? Ne. Ar atviras pokalbis tebuvo pigi viešųjų ryšių akcija?“, - savo laiške I.Degutienei rašo visos trys jos priimtos piketo dalyvių atstovės.

Šis laisškas Seimo pirmininkei buvo išsiųstas antradienį, kai po pirmadienį įvykusio I.Degutienės pokalbio su E.Žiobiene, Seimo pirmininkė viešai pareiškė, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolierė gali toliau dirbti savo darbą.

„Prašytume dar kartą gerb.Seimo Pirmininkę patikslinti susitikimo su mumis metu išsakytas nuostatas ir poziciją E.Žiobienės atžvilgiu“, - baigiamas Seimo pirmininkei adresuotas laiškas.


Šiame straipsnyje: KedysŽiobienėEdita Žiobienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių