Drausmės komisija nenagrinėjo L.Stankūnaitės skundų

Teisėjų etikos ir drausmės komisija ketvirtadienį nenagrinėjo Laimutės Stankūnaitės skundų, kuriuose ji kaltina savo dukters globėją Neringą Venckienę leidus viešinti mergaitės atvaizdą.

Kaip portalui 1diena.lt sakė Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Navickaitė – Babkin, L.Stankūnaitės skundų nagrinėjimas atidėtas, nes į posėdį atvyko tik keturi iš septynių Teisėjų etikos ir drausmės komisijos narių.

Nors esant tokiam skaičiui narių, skundų nagrinėjimas įmanomas, tačiau nuo jo nusišalino Darius Kuolys, kartą vedęs laidą, kurioje dalyvavo ir N.Venckienė. „Neliko kvorumo“, - aiškino Nacionalinės teismų administracijos atstovė.

Kitas Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdis įvyks maždaug po mėnesio. Jo data dar nepaskirta.

Į šį Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdį ketvirtadienį neatvyko ir N.Venckienė. Ji Komisijai išsiuntė prašymą, skundą svarstyti jai nedalyvaujant. „Tai būtų tik laiko gaišimas, nes L.Stankūnaitės skundai yra visiškai nepagrįsti. Neturiu net dėl ko aiškintis“, - portalui 1diena.lt kalbėjo Kauno apygardos teismo teisėja.

Savo prašymą įvertinti N.Venckienės elgesį Teisėjų etikos ir drausmės komisijai L.Stankūnaitė išsiuntė rugpjūčio 3 d. Jos teigimu, liepos 29-ąją, žiūrėdama LNK „Žinias“, ji pamatė, kaip N.Venckienė neprisegusi jos dukros saugos diržu išvažiuoja iš Kelių policijos automobilių stovėjimo aikštelės. „Tuo sukeldama pavojų mano dukrelės gyvybei bei nesilaikydama eismo taisyklių“, - rašo buvusi Drąsiaus Kedžio sugyventinė.

Be to, anot jos, N.Venckienė specialiai atidarė automobilio langą, kad žurnalistai galėtų filmuoti ir fotografuoti mergaitę, nors tai draudžia liepos 16 d. Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininko Vitalijaus Kondratjevo priimta nutartis.

Rugpjūčio 26 d. L.Stankūnaitė papildė savo skundą. Esą N.Venckienė ir toliau pažeidinėja teismo  sprendimą leisdama fotografuoti jos dukrą. Kaip pavyzdys pridedamos trys dienraštyje „Kauno diena“ ir portale www.kaunodiena.lt publikuotos mergaitės nuotraukos.

L.Stankūnaitės skundai įvertinimui buvo išsiųsti į Lietuvos apeliacinį teismą, tačiau net šis nesugebėjo atsakyti, ar šie skundai yra pagrįsti. Mat tuo metu visi laukė nutartį priėmusio Kėdainių rajono apylinkės teismo išaiškinimo, kaip suprasti draudimą viešinti mergaitę – negalima rodyti jos veido, ar viso kūno.

„Tik procesine tvarka ištyrus ir nustačius, kad mažametės globėja Kauno apygardos teismo teisėja N.Venckienė pažeidė teismo nustatytus įpareigojimus, Lietuvos apeliacinis teismas galėtų vertinti ar tokie teisėjos veiksmai pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus“, - Teisėjų etikos ir drausmės komisijai atsakė teismo pirmininkas Egidijus Žironas.   


Šiame straipsnyje: KedysStankūnaitėVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių