D.Kedžio artimieji rastais įkalčiais pasidalins su prokurorais

Drąsiaus Kedžio artimųjų ant nudaužto butelio rastą kraują tirs ne tik jų pasamdyti ekspertai užsienyje, bet ir prokuratūros paskirti specialistai. Kol kas aišku tik viena – kraujas tikrai žmogaus.

„Mūsų ekspertų pateiktas atsakymas labai aiškus,ant butelio šukės rastas kraujas tikrai žmogaus, tačiau ar jis tikrai brolio, jie pasakyti negali, patarė kreiptis į užsienio specialistus“, - portalui 1diena.lt kalbėjo D.Kedžio sesuo ir jo dukrelės globėja Neringa Venckienė.

Gavę tokį atsakymą, D.Kedžio artimieji pradėjo ieškoti ekspertų užsienyje, kurie galėtų jiems atsakyti į šį labai svarbų klausimą, bet kol kas nieko rasti nepavyksta. “Neturime patirties ieškant tokių specialistų, tačiau, suprantama, rankų nenuleisime“, - pasakojo D.Kedžio sesuo.

Apie nevaisingas ekspertų paieškas sužinojęs tyrimą dėl D.Kedžio mirties aplinkybių atliekantis Generalinės prokuratūros prokuroras Aidas Mažeika, pasisiūlė šeimai padėti. „Jis paprašė mūsų duoti ir jam nuo šukės nugramdyto kraujo, sakė duos ekspertams ištirti. Kraujo ten nemažai, o aš  pasitikiu šiuo prokuroru, todėl nematau jokių priežasčių, kodėl turėtume neduoti. Gal prokuratūros iniciatyva atliktas tyrimas greičiau nustatys tai, kas mums visiems rūpi“, - sakė N.Venckienė.

Kaip jau rašėme apleistą karinę bazę šalia Šlienavos, netoli tos vietos, kur balandžio 17 d.ant Kauno marių kranto buvo rastas D.Kedžio kūnas, vyro artimiesiems nurodė viena Vilniaus advokatė.

Gegužę, per patį Garliavos įvykių įkarštį, ji D.Kedžio krikšto mamai Audronei Skučienei įteikė kelis rankas rašytus lapus, kuriuose užfiksavo, anot jos, mintyse jai kažkieno padiktuos žodžius.

D.Kedžio artimieji ilgai nekreipė dėmesio į šiuos užrašus, tačiau kai prokurorai paskelbė labai neįtikinamas vyro mirties aplinkybes, pradėjo į šiuos užrašus gilintis.

Keliuose, vietomis itin sunkiai įskaitomuose, ekstrasensės užrašuose yra minimi keli vardai žmonių, kurie galimai prisidėjo prie D.Kedžio sulaikymo pernai spalio 5 d. ir jo įkalinimo bei nužudymo, o viename jų paminėta ir vieta, kur vyras buvo laikomas.

Ekstrasensė nurodė: senas apleistas pastatas, galbūt buvusios kareivinės, skalbinių virvė, šone - žemių krūva, rūsys, kuriame ant sienų iki šiol likę kraujo pėdsakų...

D.Kedžio pusbrolis Tadas Skučas pradėjo važinėti po apylinkes, ieškodamas daugmaž panašios vietos. Liepos pabaigoje tokia buvo rasta. „Viskas kaip parašyta, apleistas pastatas, skalbinių virvė, krūva žemių“, - netrukus po šios vietos suradimo portalui 1diena.lt pasakojo N.Venckienė.

Įlindę į pastatų vidų, D.Kedžio artimiejiб kiek pavaikščiojęб rado maždaug 50 kvadratinių metrų dydžio rūsį. Labiausiai juos nustebino tai, kad šalia esančios patalpos verste užverstos šiukšlėmis, o ši patalpa kuo švariausia, lyg ką tik iššluota.

Vis dėlto, akivaizdžiai buvo matyti, kad šioje vietoje kažkieno gyventa: sienų pakampėse pristatyta nedidelių žvakučių, jos užkeltos ir ant sienos atbrailos. Nors viskas buvo sutvarkyta, D.Kedžio artimieji pakampėse rado nuorūkų, kitokių daiktų, tarp jų ir minėtą butelio šukę su sukrešėjusiu žmogaus krauju.

Kai straipsnis apie D.Kedžio artimųjų radinius pasirodė portale 1diena.lt, juo susidomėjo ir prokurorai. Tą pačią dieną į Šlienavą buvo išsiųsta ekspertų grupė, kuri vėliau pareiškė, kad D.Kedžio buvimo pėdsakų šiose karinės bazės rūsiuose neaptikta.

D.Kedžio artimųjų tai nestebina, nes prieš tai šią teritoriją jie patys išžvalgė mažiausiai tris kartus ir surinko viską, kas gali įrodyti arba paneigti, kad būtent šioje vietoje savo paskutines gyvenimo dienas leido vyras.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių