Ar reikės ginti Lietuvos vaikus nuo E.Žiobienės?

„Ji per tuos pusę metų, taip pat ir Kedžių istorijoje, pirštų piršto nepajudinusi“, - TV3 laidoje „Akistata“ apie Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę pareiškė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Tokius žodžius apie savo pačios pasiūlytą Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Seimo pirmininkė ištarė dar tada, kai ši nebuvo jai įteikusi atsistatydinimo pareiškimo. Po jo įteikimo I.Degutienės pozicija pasikeitė. Ji pareiškė neturinti jokių priekaištų dėl E.Žiobienės darbo, visada ją palaikė ir palaikys bei balsuos, kad ši liktų savo poste.

Toks I.Degutienės nuomonės pasikeitimas nustebino ne tik Drąsiaus Kedžio šalininkus, su kuriais susitikusi Seimo pirmininkė žadėjo, jog susitikime su E.Žiobiene pati paprašys jos atsistatydinti, bet ir jos buvusi bendražygė Nijolė Oželytė.

„Aš Seimo pirmininkę seniai pažįstu ir stebiuosi. Gal ją kas išgąsdino?“, - spėja buvusi aktorė ir politikė.

Žurnalistas Valdas Vasiliauskas mano, kad E.Žiobienės atsistatydinimo pareiškimas yra puikiai surežisuotas politinis triukas – Vaiko teisių apsaugos kontrolierė šioje istorijoje pateikiama kaip auka, nepasiduodanti voletinės minios spaudimui ir net, jei Seimas ją ir atleidža ji iškelta galva grįžta į teisininkų ratą, kuris ją pasitinka kaip didvyrę.

D.Kedžio šalininkai tokį I.Degutienės žingsnį įvardino kaip dviveidiškumą vykstant politiniams žaidimams. "Pasitikėjome žmogumi, kurio žodžiais teisinėje valstybėje net minties nekiltų abejoti. Tai dar vienas antausis žmonėms, tai dar kartą įrodė, kad jie vieni kitus palaiko, kad jie atskira kasta, kuri dirba sau. Kuris iš jų nubaustas už grobstymą, kuris atleistas už savo tiesioginio darbo neatlikimą? Nei vienas. Kodėl šįkart turėtų būti kitaip. Šiomis dienomis pamatėme "nesuvaidintą" nuoširdumą, todėl aš, visada balsavusi už konservatorius, daugiau to nebedarysiu “, - portalui 1diena.lt nusivylimo I.Degutiene neslepė viena iš piketo prie Seimo dalyvių, spalio 8-ąją dalyvavusi ir pokalbyje su I.Degutiene.

Tiek D.Kedžio šalininkai, tiek laidos „Akistata“ pašenkovai jau net neabejoja, kad E.Žiobienė išsaugos savo kėdę, nors per pusmetį nenuveikė nei vieno kokretaus darbo, jau nekalbant apie D.Kedžio istoriją.

„Jos darbo vaisiai apgailėtini, ji nepradėjo nei vieno tyrimo, o nuo tų kurie buvo pradėti, nusišalino“, - kalbėjo V.Vasiliauskas, pabrėždamas, kad už, violetine minia D.Kedžio dukrą ginančius žmones išvadinusios, E.Žiobienės šviečiasi ryškiai raudona spalva. „Pažiūrėkite į jos biografiją, matosi, kad ji nomenklatūros augintinė, ji buvo pirmoji KGB rezervistų gynėjų gretose, kai darželiuose buvo bandoma įdiegti programą, jog tarp lyčių nėra skirtumų, o dviejų princų gyvenimas kartu yra normalus dalykas, ji taip pat labai palaikė šią idėją“, - kalbėjo žurnalistas.

Kad E.Žiobienė visiškai netinkama šioms pareigoms neabejoja ir N.Oželytė. Anot jos, ši valdininkė tik nuolat pabrėždavo, kad yra teisininkė, tačiau nesugebėjo atsirinkti prioritetų tarp teisės ir vaiko teisių gynimo.

„Jei Seimas E.Žiobienės neatstatydins, Lietuvos vaikus reikės ginti nuo Vaiko teisių apsaugos kontrolierės“, - tokią šios istorijos pabaigą įsivaizduoja V.Vasiliauskas.  


Šiame straipsnyje: KedysŽiobienėEdita Žiobienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių