Žudiką prarijo gelmė

Žmonijos proletarų apkalbas stimuliavusios princo Williamo (1982) ir Catherine Elizabeth Middleton (1982) vedybos baigėsi be didesnių nesklandumų. Paslaptingoji Nibiru planeta skriejo vos už kelių šimtų šviesmečių nuo Žemės, tad viso pasaulio intelektualai, apsvaigę nuo komiko Juliano Paulo Assange‘o (1971) pokštų, ėmė plūsti į megapolių gatves.

Visi jie traukė link Niujorke stūksančio Volstrito, trokšdami jį okupuoti. Suskambo "Internacionalas". Rūstūs taurių veidų kairieji mąstytojai, prispaudę megafonus sau prie išangių, garsiai gadino orą, o progresyvieji jaunuoliai čepsėdami jį uostė.

Policijos smurto aukomis tapę žudikai, vagys ir prievartautojai laikė plakatus, smerkiančius rasizmą. Merginos su gaktoje išskustais kūjais ir pjautuvais žongliravo kėgliais. Slavojus Žižekas (1949) įnirtingai mušė būgną, o Avramas Noamas Chomskys (1928) aistringai pūtė trimitą.

Socializmas atrodė ranka pasiekiamas, tačiau ši svajonė dar kartą neišsipildė. Netikėtai pasklido žinia, kad JAV slaptosios tarnybos sugavo ir nužudė didį kovotoją ir visuomenininką, XXI a. Che Guevarą – Osamą bin Mohammedą bin Awadą bin Ladeną (1957–2011).

S.Žižeko būgno tratėjimas ėmė lėtėti, A.N.Chomskio trimito skleidžiama melodija tapo slogesnė ir melancholiškesnė, o kėgliais žongliravusioms merginoms iš akių pradėjo plūsti Palestinos vaikams taupytos ašaros.

"Kaip tai galėjo įvykti?" – garsiai klausė rasizmo ir policijos smurto auka tapęs prievartautojas.

"Globalizacija. Įsivyravus globalizacijai, žydų masonų ranka gali pasiekti kiekvieną", – atsakymą tiesiąja žarna per megafoną išgrojo rūstaus veido kairysis intelektualas.

Vieni tvirtina, kad, šturmuojant Osamos namus, jis išėjo iš miegamojo ir persisvėręs per turėklus pažvelgė žemyn. JAV specialiųjų pajėgų kariai jį pamatė ir paleido šūvius. Sunkiai sužeistas Osama nulingavo į miegamąjį ir į trečią aukštą užbėgusiems diversantams teliko jį pribaigti.

Kiti teigia, kad koridoriuje paleisti šūviai jo nepasiekė. Osama grįžo į kambarį, o kariai puolė vytis savo taikinį. Ruoniams atsidūrus prie miegamojo durų, šios staiga atsivėrė ir iš kambario išlėkė dvi rėkiančios merginos.

Patraukę į šalį rėksnes, kariai atidarė duris ir įėjo į kambarį. Pagaliau jie akis į akį susidūrė su ekstremistu ir jo žmona, už kurios šis slėpėsi tarsi už skydo. Vienas karys tuojau pat šovė šeimininko žmonai į koją, o kitas beveik tuo pat metu paspaudė į Osamą nukreipto ginklo gaiduką.

Viena kulka pataikė į krūtinę, kita – į pakaušį ir garsiausias XXI a. fundamentalistas krito negyvas ant savo miegamojo grindų. Atlikę darbą, ruoniai įdėjo palaikus į maišą ir nunešė žemyn. Dabar jiems reikėjo nustatyti, ar nužudytasis iš tiesų yra Osama.

Iš pradžių amerikiečiai nufotografavo jo veidą. Vėliau buvo bandoma patikrinti likviduoto asmens ūgį. Sklandė kalbos, kad Osama labai aukštas, tačiau milijonus kainavusį sraigtasparnį sudaužę kareiviai neturėjo matavimo priemonių. Vietinės statybos reikmenų parduotuvės ir bakalėjos krautuvės buvo uždarytos, tad vienam aukštaūgiui teko atsigulti šalia lavono. Iškėlus prielaidą, kad palaikai iš tiesų gali būti Osamos, vienas karių nuėjo prie radijo aparato.

"Geronimo, Geronimo, Geronimo, Geronimo. EKIA", – Dievui ir šaliai paskelbė ruonis.

Vieni teigia, kad Osamos likvidavimo operaciją rengę žmonės suteikė jam Geronimo vardą. Kiti tvirtina, kad šiuo žodžiu jie pavadino operacijos etapą, kai Osama bus sugautas ir (arba) likviduotas. Santrumpa EKIA amerikiečių armijos žargonu reiškia frazę "Enemy killed in action" (Priešas nužudytas per incidentą).

Teigiama, kad vėliau palaikai buvo tiriami tikslesnėmis priemonėmis – specialia kompiuteryje esančia veidų atpažinimo programa ir biologiniu DNR tyrimo metodu. Nebylią operacijos transliaciją kartu su tuomečiu JAV prezidentu stebėję klerkai tvirtino, kad, išgirdęs naujienas apie sėkmę, Barackas Husseinas Obama II (1961) reagavo santūriai.

"Mes jį patvarkėme (We got him)", – ramiai ištarė JAV lyderis, o vėliau pasąmonės gelmėse veikiausiai pagalvojo: "Pabučiuokite man į pasturgalį, respublikonai."

Reido metu žuvo penki asmenys, tačiau amerikiečiai pasiėmė tik savo pagrindinio taikinio lavoną. Kartu su kūnu jie išsinešė daug asmeninės korespondencijos, keletą kompiuterių, nemažai DVD ir kietųjų diskų bei USB laikmenų.

Skelbiama, kad kratos metų buvo rasta opiumo, nelegaliai atsisiųstų kompiuterinių žaidimų, amerikietiškos animacijos, vakarietiškų vaidybinių filmų, daug suaugusiesiems skirtų erotinių juostų ir nemažai dokumentikos, analizuojančios paties Osamos gyvenimą bei veiklą.

Šeimininko miegamajame buvo rastas "kalašnikovams" priskiriamas automatas "AKS-74U" ir pistoletas "Makarov", kuriais likviduotasis nespėjo pasinaudoti.

Kompiuterinių žaidimų ir animacijos gausa nereikėtų stebėtis. Kartu su teroristu gyveno tuntas vaikų ir paauglių.

Erotiniai filmai veikiausiai buvo skirti asmeninei motyvacijai kelti. Osama, matyt, tikėjo, kad, atsidūręs šalia Alacho, galės mėgautis tais pačiais malonumais, kuriuos regėdavo suaugusiesiems skirtuose filmuose.

"Bazės" (Al- Qaeda) lyderio domėjimasis savo paties įvaizdžiu taip pat nėra itin originalus. Narcisizmas būdingas daugeliui žmonių, tačiau serijinių žudikų, ekstremistų ir diktatorių gyvenimuose jis visada suvaidina pagrindinį vaidmenį.

Kompiuterinės technologijos užėmė itin svarbią vietą fundamentalisto egzistencijoje, tačiau knygų jis taip pat nevengė. Slėptuvėje buvo rasta darbų, skirtų sąmokslo teorijų mėgėjams, Vietnamo ir JAV santykius bei B.H.Obamos II politiką tyrinėjančių veikalų ir net vienas A.N.Chomskio mokslinės fantastikos romanas.

Šis šlamštas kartu su kūnu buvo sukeltas į sunkiasvorį "Boeing Chinook" sraigtasparnį, kuris nusileido paimti sudužusio "Juodojo vanago" (Sikorsky Black Hawk) įgulos. Į kritusį padangių paukštį buvo padėta sprogmenų, kuriuos komanda detonavo pakilusi į orą.

Vėliau lavonas buvo nugabentas į lėktuvnešį "USS Carl` (CVN-70)" ir palaidotas jūroje.NAUJAUSI KOMENTARAI

įtarimas

įtarimas portretas
autorius kažkaip labai nemyli kairiųjų. kažin kodėl?

nuomonė

nuomonė portretas
šventa vieta tuščia nebūna. užmušė viena begalvį, atsirado kitas, tik šį kartą arčiau nei Pakistane.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Barokiniai celiulito akcentai
  Barokiniai celiulito akcentai

  Kad tėviškėje būtų bent truputį daugiau logikos, Seimo kepamus įstatymų projektus pirmiausia turėtų aprobuoti psichiatrų komisija. Ji galėtų užkardyti visokias durnystes dar prieš balsavimą. Panašiai, kaip per krikštyn...

  4
 • Namų darbai
  Namų darbai

  Stipriausios Lietuvos krepšinio komandos išėjo ilgų vasaros atostogų, bet darbai klubuose užvirė visu karščiu. Pirmieji vadybininkų žingsniai toli gražu neatspindi viso paveikslo, kurį matysime rudenį, bet dabar jie atrodo blank...

  1
 • Mesijas atvyks dviračiu
  Mesijas atvyks dviračiu

  Gazos Ruože vėl sproginėja bombos, o saugiuose Vakarų miestuose nenutrūkdama aidi gaili visuomenininkų rauda. Dėl Palestinos vaikų ašaras lieja kairieji, dešinieji, autoritarai, demokratai, veganai, intelektualai, progresyvieji jaunuoliai...

  5
 • Kiek dar Kaune uždarys gatvių?
  Kiek dar Kaune uždarys gatvių?

  Uždarius Kauno pilies žiedą, atrodė, kad Kauno transporto sistemą ištiks kolapsas. Tačiau lyg ir prisitaikėme prie spūsčių, susimodeliavome maršrutus, kaip jas apvažiuoti. Žinoma, padėjo ir tai, kad prasideda atostogų metas, kas tik...

  7
 • Švietimo reforma pagal Simpsonus
  Švietimo reforma pagal Simpsonus

  Pradėsiu nuo pokyčio, kurio beveik nepastebėjome ar nesureikšminome. Mūsų gyvenime pasirodė animacinis serialas "Simpsonai". Dalį vaikų laisvalaikio kasdienybės užvaldė šokiruojantys siužetai, kurių suaugusieji niekada nema...

  1
 • Dieveniškių kilpa
  Dieveniškių kilpa

  Vakar šalies abiturientai laikė valstybinį geografijos brandos egzaminą. Reikia tikėtis, kad bent jau šitie pusketvirto tūkstančio Lietuvos dvyliktokų tikrai žino, kur yra Dieveniškių kilpa, kreivė, narplė, mūkla, anka ar tiesi...

  3
 • Sensacijų laukti neverta
  Sensacijų laukti neverta

  Šiandien Ženevoje vykstantis JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas jau jo išvakarėse pavadintas istoriniu. Ne tik dėl galimybės apslopinti susikaupusį tarpusavio santykių erzelį – šia prasme abiejų šalių istorijoje b...

  2
 • Ruoškite pinigines
  Ruoškite pinigines

  Lietuviškai valdžios pasiteisinimas dėl milijardinės dujų operacijos "Independence" (angl.) skambėjo "Nepriklausomybė". Energetinė nepriklausomybė. Ir, deja, ji jau baigiasi nuo liepos 1-osios. Dujų kainas driokstelės auk&s...

  4
 • Pabučiuok lovoje šuniuką
  Pabučiuok lovoje šuniuką

  Galimybių pasas buvo tokia pat kvailystė kaip užmojis organizuoti gėjų paradą Kaune. Visoje ES galios žaliasis sertifikatas, ir galimybių pasas teliks tik prisiminimas apie dar vieną krizės valdymo darbų imitaciją. Galėjo geriau mikrobangėje pa&s...

  14
 • Ar tikrai prie ruso buvo geriau?
  Ar tikrai prie ruso buvo geriau?

  Ką jums primena traukinio dundesys? Kelionę į sostinę? Ar kur nors atostogų? ...

  22
Daugiau straipsnių